Sasin wywołał nie lada burzę. "Udało nam się uniknąć wielkich afer w czasie 4 lat"

Sasin wywołał nie lada burzę. "Udało nam się uniknąć wielkich afer w czasie 4 lat" Źródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Jacek Sasin udzielił wywiadu, który wywołał niemałą burzę. Powiedział, że PiS przez swoją kadencję uniknął wywoływania afer. Internauci szybko zaczęli wyliczać partii rządzącej głośne wycieki.

Jacek Sasin był gościem w telewizji internetowej. W wywiadzie odpowiadał na pytania dotyczące afer PiS, pokrętnie się tłumacząc. Podsumował swoją rozmowę jednym zdaniem, które kompletnie oburzyło internautów. Stwierdził w nim, że PiS przez 4 lata rządów uniknęło, jak to sam określił, "większych afer".

Jacek Sasin tłumaczy się z afer PiS

Wicepremier w trakcie rozmowy odniósł się do kwestii przekazywania ogromnych pieniędzy przez rząd ojcowi Rydzykowi oraz innych kontrowersyjnych spraw, w które miała być zamieszana partia rządząca. Po tym, co powiedział, wiele wyborców nie daje wiary w jego tłumaczenia.

- Co to znaczy hasło "pieniądze dla Rydzyka"? Jeśli mówimy o pieniądzach na różnego rodzaju przedsięwzięcia społeczne, które realizuje fundacja Lux Veritatis, to ona ma takie samo prawo startować w konkursach i aplikować o pieniądze publiczne tak jak inne fundacje. [...] Nasi poprzednicy wybierali tylko swoich. Ojciec Rydzyk, jego fundacja - nie mieli żadnej szansy, żeby cokolwiek dostać. Dzisiaj się to zmieniło i to ich boli - mówił Sasin.

Jednak najbardziej może oburzyć jego odpowiedź na pytanie o afery PiS-u, które zbył, porównując je do afer opozycji.

- Szczęśliwie udało nam się wielkich afer w czasie 4 lat uniknąć. Nasi konkurenci, którzy dzisiaj krzyczą o aferach, zaliczyli największą aferę w historii powojennej pewnie nawet Polski - 260 mld zł z VAT-u, które wyciekły do mafii vatowskich, to jest realna afera, a afera paliwowa, afera hazardowa w czasie rządów Tuska, Amber Gold [...] dzisiaj jest próba na siłę poszukiwania symetrii - nie ma tej symetrii - skwitował rozmowę wicepremier.

Internauci wyliczają Jackowi Sasinowi afery

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Taka wypowiedź nie mogła przejść bez echa. W internecie wybuchła prawdziwa burza, szczególnie, że ostatnie 4 lata rządów nie obyły się bez afer. Trudno oceniać czy są większe, czy mniejsze, niż za władz Platformy Obywatelskiej, jednak opinia publiczna nie ma wątpliwości, że nie powinno się umniejszać kontrowersji, jakie narosły wokół rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed niebezpieczeństwem. Można stracić wszystkie swoje pieniądze

- W związku z podnieceniem się prawaków tzw. aferą Neumanna, mam pytanie, co z następującymi sprawami: Srebrnej, ministerstwa Hejtu, Komisji Nadzoru Finansowego, PCK, "Lotnego" marszałka, Polskiej Fundacji Narodowej, Fundacji Czartoryskich, Działki Morawieckiego, Pedofilii w Kościele - napisał jeden z internautów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wandale niszczyli sieć 5G szlifierką. Wszystko transmitowali na żywo w internecie
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Nagły zwrot akcji ws. zabójstwa małej Kristiny. Zbrodnia okazała się jeszcze bardziej brutalna, niż ktokolwiek przypuszczał?
  5. Sekretny przepis Macieja Kuronia na kotlety schabowe. Trzeba zadbać tylko o jeden szczegół, aby cieszyć się nieziemskim smakiem

Źródło: Polityczek

Następny artykuł