Jacek Magiera został zwolniony z Legii Warszawa. Ta wiadomość jest zaskakująca, bo jeszcze miesiąc temu prezes stołecznego klubu zapewniał, że to nie nastąpi.

Jacek Magiera był trenerem Legii Warszawa od końca września zeszłego roku. W tym czasie zdążył przerwać złą passę wielokrotnych mistrzów Polski i wyprowadzić zespół na prostą. Legia pod jego dowództwem zdobyła Mistrzostwo Polski, przebrnęła przez eliminacje Ligi Mistrzów i wyszła z fazy grupowej Ligi Europy.

Mimo fali zwycięstw w poprzednim sezonie i całkiem niezłych osiągnięć w europejskich pucharach, początek nowego roku gry dla Legii był niezadowalający. Zespół odpadł już na początku eliminacji do Ligi Mistrzów przegrywając z kazachską Astaną. Także w polskiej lidze drużyna z Warszawy długo nie mogła znaleźć sobie miejsca. Przegrali kilka kluczowych meczów. W tej chwili Legia Warszawa znajduje się na 5. miejscu w tabeli, tracąc do lidera – Lecha Poznań – 3 punkty.

Prócz Jacka Magiery, klub żegna się także z jego asystentem, Tomaszem Łuczywkiem. Klub opuści także dotychczasowy jego dyrektor sportowy, Michał Żewłakow oraz Sebastan Krzepota – specjalista przygotowania fizycznego.

Klub podał informację o zwolnieniach za pośrednictwem oficjalnej strony Legii Warszawa. Jeszcze dziś, w środę, klub poda do wiadomości, kto zastąpi Magierę na stanowisku szkoleniowca. Konferencja prasowa odbędzie się o 15.30.

Źródło: sportowefakty.wp.pl/

...

Zobacz również

To dla niej rozwodzi się światowa gwiazda futbolu! Trudno się dziwić