Jacek Kurski znów szefem TVP? Zmiany w Radzie Nadzorczej telewizji

Jacek Kurski znów szefem TVP? Zmiany w Radzie Nadzorczej telewizji Źródło: wikipedia

Jacek Kurski ponownie zostanie szefem Telewizji Polskiej? Głosowanie w tej sprawie właśnie trwa. Wkrótce okaże się, kto będzie kierował państwowym nadawcą telewizyjnym. Przyglądamy się sprawie. Czy Jacek Kurski znów stanie na czele telewizji?

Jacek Kurski kierował Telewizją Polską do marca tego roku. Na wniosek Rady Mediów Narodowych został odwołany z tego stanowiska. Teraz okazuje się, że ponownie może zająć prezesowski fotel na Woronicza.

Jak się dowiadujemy, Krzysztof Czabański, prezes Rady Mediów Narodowych, organu kontrolującego Rady Nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej zarządził głosowanie korespondencyjne nad dwiema uchwałami.

Jacek Kurski wraca na stanowisko?

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Dziś odbyło się głosowanie nad dwiema uchwałami Rady Mediów Narodowych. Pierwsza dotyczyła poszerzenia Rady Nadzorczej TVP z 3 do 4 osób, druga zaś wnioskowała o wprowadzenie do Rady TVP Jacka Kurskiego, jeszcze do niedawna prezesa.

Krzysztof Czabański powiedział dziennikarzom, że głosowanie odbyło się na wniosek obecnie urzędującego prezesa TVP, Macieja Łopińskiego. "Uznałem trafność tego wniosku" podaje Czabański.

Jak dowiadujemy się z serwisu Gazeta.pl, oba wnioski zostały przegłosowane pozytywnie. Rada nadzorcza TVP będzie liczyła 4 osoby, a zasiądzie w niej Jacek Kurski. Czy dojdzie do zmian na stanowisku prezesa TVP? Będziemy przyglądać się sprawie i relacjonować ją Państwu.

Dzisiaj grzeje:
1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru

2. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko

Przypomnijmy, że według medialnych doniesień Jacek Kurski stracił w marcu stanowisko prezesa TVP za sprawą prezydenta Andrzeja Dudy, który był nieprzychylny Kurskiemu. Według doniesień w zamian za odwołanie Kurskiego ze stanowiska, Duda miał podpisać ustawę o przeznaczeniu 2 miliardów złotych na rzecz telewizji z budżetu państwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagę
  2. Justyna Żyła przerwała milczenie. Tym razem wspomina rozwód z mężem. Nieznane kulisy małżeństwa wyszły na jaw
  3. Przez koronawiusa nie mogła być przy umierającej siostrze, nie dała za wygraną. Zrobili dla niej wyjątkową rzecz, łzy same lecą
  4. Umierał na oczach swojego 10-letniego synka. Media przekazały właśnie wiadomość o tragicznej śmierci aktora znanego z telewizyjnych seriali
  5. Polacy płacą kilkukrotnie więcej. Na wizytę w konkretnych salonach lepiej wziąć portfel pełen pieniędzy
  6. Spojrzała na torby z zakupami synowej i pobladła. Teściowa 20-sekundową sztuczką zmieniła życie całej rodziny

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News