jarosław kaczyński_po
yt/Newsweek
Anna Maria Guziewska - 28 Grudnia 2018

PiS przyznał się do okradania Polaków. Awantura w Sejmie!

Jarosław Kaczyński wiele mówił o problemie warszawskich bonifikat. Sugerował, że brak ustaleń w sprawie wyjaśnienia dokumentów, obniżających kwoty za przekształcanie użytkowania wieczystego, jest niezgodne z prawem. Poseł Kierwiński chciał rozmawiać w Sejmie o problemie, a reakcja posłów PiS była nieprzewidywalna. Czy prezes oszukał Polaków?

Jarosław Kaczyński zarzucał politykom stołecznym, że ci "zrabowali Polaków". Sprawę dzisiaj chciał omówić Marcin Kierwiński, a gdy przystąpiono do głosowania, politycy PiS odrzucili wniosek. Dla wielu podpisali się tym samym pod działaniami Platformy Obywatelskiej. Internauci i media sugerują, że dziś przyłączyli się do obozu, który okradał warszawiaków.

Poseł Kierwiński chciał rozmawiać w Sejmie o bonifikatach. Czy Jarosław Kaczyński okłamał Polaków?

Problem zwrotów na użytkowanie wieczyste był pierwszą wielką wpadką Rafała Trzaskowskiego. Ratusz szybko zmienił swoją decyzję, jednak rząd skorzystał z okazji, aby podsumować działania prezydenta Warszawy. Podczas swojego przemówienia w grudniu sprawę jednoznacznie skomentował prezes PiS. - W Warszawie mamy do czynienia z niczym innym jak posunięciem, które jest rabowaniem Polaków - powiedział Kaczyński. Wpadka wizerunkowa PO odbiła się w mediach, a dziś w Sejmie Marcin Kierwiński próbował złożyć wniosek o rozszerzenie porządku obrad. Po głosowaniu okazało się, że problemu rozwiązywać nie chcą właśnie posłowie PiS. - Wnoszę o przerwę, o zwołanie Konwentu Seniorów i rozszerzenie porządku obrad o ustawę, która wprowadzi 98-procentową bonifikatę na gruntach skarbu państwa. Pan poseł Kaczyński na partyjnym wiecu mówił, że brak tej 98-procentowej bonifikaty to jest rabowanie Polaków - mówił Kierwiński, próbując zgłosić wniosek. Później odniósł się do samego zapisu i ewentualnych zmian, które dokument może przynieść.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
- Pan poseł Kaczyński na partyjnym wiecu mówił, że brak 98-procentowej bonifikaty to rabowanie Polaków, więc dajemy panu i panu premierowi Morawieckiemu szansę, aby w tym zakresie rząd, na którego czele stoi Mateusz Morawiecki, akurat w tym małym odcinku nie rabował Polaków, żebyście nie byli grupą, która rabuje Polaków. To jest ustawa bardzo krótka. Może pan przekonać swoich kolegów, żeby ją przegłosować - powiedział Marcin Kierwiński z mównicy sejmowej. Sejmowa większość nie zgodziła się z wnioskiem posła PO. Później, Marszałek Sejmu przeszedł do dalszego porządku. Posłowie zaczęli omawiać ustawę o podatku akcyzowym. Dziś PiS-owi zarzuca się okradanie Polaków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zaraz specjalne głosowanie w Sejmie! PiS chce przepchnąć szokującą ustawę
  2. Tak rząd PiS tuszuje wielką aferę. Skoordynowana akcja za plecami Polaków
  3. Poseł obozu PiS atakuje ateistów przed świętami! "Gdybyśmy wszyscy byli wierzący..."
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News