Na izraelskim portalu informacyjnym opublikowany został artykuł z kontrowersyjnym tytułem. News, który traktuje o zakażeniu, jakiemu uległo 143 uczniów z Izraela podczas wycieczki po muzeum w byłym obozie koncentracyjnym, zatytułowano bowiem: „143 studentów zakażonych wirusem w polskich obozach śmierci”.

Artykuł dotyczy sytuacji, jaka miała miejsce podczas wycieczki szkolnej izraelskich uczniów do Polski. Jak podał portal, młodzież miała w naszym kraju zwiedzić „polskie obozy śmierci”. Zwiedzanie obozu jednak przerwano, gdyż uczniowie zaczęli uskarżać się na silne bóle brzucha i skurcze.

143 dzieci potrzebowało pomocy medycznej, a kolejnych 6 przewieziono do warszawskiego szpitala. Okazało się, że zamieszanie wywołał wirus, a nie jak wcześniej sądzono – zatrucie pokarmowe. Co więcej, w artykule nie podano jaki obóz koncentracyjny zwiedzali uczniowie z Izraela.

Portal Arutz Sheva po apelach internautów zmienił tytuł newsa z „143 students infected with virus at Polish death camps” na „143 students infected with virus at Nazi death camps„.

źródło: israelnationalnews.com
źródło: israelnationalnews.com

Aktualnie Sejm prowadzi prace nad ustawą sankcjonującą używania wyrażenia „polskie obozy śmierci”. Jeśli ta wejdzie w życie, za użycie nieprawdziwego zwrotu będą groziły 3 lata lub grzywna.

 – „Polskie obozy śmierci” to sformułowanie, które zbyt często pojawia się w zagranicznych mediach i prasie. Niektóre organizacje pozarządowe wskazują, że co drugi dzień pojawiają się tego typu sformułowania, które fałszują historię i z ofiary robią sprawcę – komentował ustawę poseł PiS, Patryk Jaki.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


pt

...

Zobacz również