Przedstawiciele samozwańczego Państwa Islamskiego wystosowali oficjalny list do prezesa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Josepha Blattera, w którym wzywają do zmiany gospodarza Mundialu w 2022 roku, który planowo ma odbyć się w Katarze.

Przypomnijmy, że wybór Kataru na gospodarza imprezy został utrzymany w mocy, pomimo wyjścia na światło dzienne skandali korupcyjnych, w które zamieszani byli najwyżsi przedstawiciele FIFA.

Wiele jednak, wskazuje na to, że Katar nie może być pewny organizacji mistrzostw świata, ze względu na zagrożenie terrorystyczne ze strony Państwa Islamskiego, które w swoim oficjalnym liście twierdzi, że do 2022 roku Katar stanie się rządzonym przez ISIS kalifatem, w którym piłka nożna jako element „zgniłego Zachodu”, będzie zakazana.

Poniżej prezentujemy pełną treść listu ISIS do J. Blattera:
„Drogi Josephie,

Wysłaliśmy już wiadomość w 2010 roku, gdy zdecydowałeś albo zostałeś przekupiony przez byłego emira Kataru, by zorganizować mistrzostwa świata w Katarze. Teraz, kiedy jesteśmy już kalifatem, ogłaszamy, że nie będzie żadnych mistrzostw świata w Katarze, bo Katar będzie wtedy częścią kalifatu pod rządami kalifa Ibrahima Bina Awada Alkarsiego, który nie pozwala na korupcję i odejście od islamu w kraju muzułmanów. Właśnie dlatego sugerujemy znalezienie innego kraju w zastępstwie dla Kataru. Państwo Islamskie posiada rakiety Scud, które z łatwością mogą dotrzeć do Kataru, o czym Amerykanie dobrze wiedzą.”

...

Zobacz również