Gry komputerowe to stosunkowo nowa forma dostarczania ludziom rozrywki. Tak samo jak kiedyś filmy, nieustannie są oskarżane o takie rzeczy jak promocja przemocy, uprzedmiotowianie kobiet, zachęcanie do terroryzmu i ogólna deprawacja młodzieży.

Choć większość graczy raczej nie ma problemu z odróżnieniem zabijania przeciwników na ekranie monitora od przeprowadzania zamachów terrorystycznych w prawdziwym świecie, niektórzy martwią się, że mogłoby stać się inaczej. Zdaniem irlandzkiego polityka  Jeffreya Donaldsona, najnowsza odsłona popularnej serii – „Mafia III” – gloryfikuje terrorystów z IRA.

– IRA była organizacją terrorystyczną, która mordowała zupełnie niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci zarówno w Irlandii Północnej, jak i w innych częściach Zjednoczonego Królestwa. Choć dla niektórych ta gra może być czystą fikcją, można ją postrzegać też jako trywializację cierpień niewinnych ofiar i zła reprezentowanego przez terroryzm w każdej formie.

Zapraszam twórców gry, by przyjechali do Irlandii Północnej i spotkali się z niewinnymi ofiarami IRA, a następnie przemyśleli, czy ich twórczość była utrzymana w odpowiednim tonie. Mam nadzieję, że można ich przekonać, by wycofali grę z półek i przemyśleli sprawę jeszcze raz. – tłumaczy Donaldson

Poniżej nagranie z misji, która tak bardzo oburzyła polityka.

https://www.youtube.com/watch?v=HHjiiX9atgs

źródło: cdaction

...

Zobacz również