Nawet nastolatki zazdrościły Irenie Kwiatkowskiej kondycji. Przed śmiercią ujawniła sekret swojej długowieczności

Nawet nastolatki zazdrościły Irenie Kwiatkowskiej kondycji. Przed śmiercią ujawniła sekret swojej długowieczności Źródło: .

Irena Kwiatkowska była wielką ikoną polskiej sceny. Osiem lat po jej śmierci jej dorobek wciąż wzbudza podziw kolejnych pokoleń Polaków. Gwiazda była też sławna z tego, że mimo zaawansowanego wieku doskonale sobie ze wszystkim radziła. Przed śmiercią wyjawiła, jaki jest sekret jej długowieczności i dobrego samopoczucia.

Irena Kwiatkowska znana była między innymi z roli Kobiety Pracującej w serialu "Czterdziestolatek". Serca publiczności podbiła nie tylko niesamowitym talentem aktorskim, ale też silnym charakterem i wyjątkowym poczuciem humoru. Do samego końca potrafiła żartować zarówno z siebie, jak i z otaczającej jej rzeczywistości.

Kiedy osiem lat temu odeszła w wieku 99 lat, nikt nie mógł wyjść z podziwu, jak udało jej się w takim wieku utrzymać szczytową formę i brać czynny udział w życiu publicznym. W wieku 60 lat wciąż była w stanie wykonywać skomplikowane układy taneczne, których pozazdrościłaby jej niejedna nastolatka. Przed śmiercią zdradziła swój sekret.

Irena Kwiatkowska stosowała kilka prostych zasad żywieniowych

Jak się okazuje, tajemnica aktorki kryła się nie tylko w tym, co jadła, ale też jak i kiedy spożywała kolejne posiłki. Jej zasady były proste, ale wymagały dużej siły charakteru, by konsekwentnie je realizować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Tak zdyscyplinowany pacjent jak pani Irena to marzenie dietetyka. Aktorka była konsekwentna, swoje zasady żywieniowe stosowała przez całe życie. W tym tkwi jej sukces - powiedziała o zasadach Ireny Kwiatkowskiej dietetyczka Joanna Zalewska.

Dieta Kwiatkowskiej miała kilka ważnych zasad

Dieta Kwiatkowskiej opierała się na siedmiu podstawowych punktach. Przede wszystkim gwiazda spożywała owoce jedynie na pusty żołądek. Mięsa, jarzyn i surówek nigdy nie łączyła z ziemniakami, frytkami i ryżem, tak samo jak wędlin nie łączyła z jajkami i serem. Po zjedzeniu dania zawierającego mięso nie jadła nic przez cztery godziny, a po zjedzeniu dania jarskiego - trzy, dając czas żołądkowi, aby przygotował się na kolejny posiłek.

Dzisiaj grzeje: 1. Małżeństwo brało razem prysznic, gdy nagle żona zauważyła pewien szczegół. Od razu zażądała rozwodu
2. Najgorsze wiadomości z samego rana. Nie żyje wybitny reżyser

Istotne też było dla niej, aby nie popijać posiłków wodą ani innymi napojami. Irena Kwiatkowska unikała również produktów mlecznych (poza masłem, które uwielbiała) oraz nie piła czarnej kawy i herbaty. Unikała również mocnego alkoholu.

Chociaż do każdego stylu życia pasują inne recepty na długowieczność, sposób Ireny Kwiatkowskiej z pewnością do niejednego przemówi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Seniorzy mogą POŻEGNAĆ SIĘ z dodatkowymi pieniędzmi z waloryzacji emerytur. Wygrało 500 plus
  2. Nagłaśniamy: antysemicki i antyromski żart w polskiej gazecie
  3. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
  4. Włamał się do domu młodziutkiej dziewczyny i zaczął ją całować, kiedy spała. Został ukarany w okrutny sposób, jeszcze długo będzie cierpiał
  5. Wiesława pochwała rodziców, niedługo potem usłyszała od lekarzy najgorszą diagnozę. Kolejnym ciosem była wiadomość od siostry, tego było już za wiele

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News