Irena Jarocka grób
Youtube Anna Anna
Irmina Jach - 26 Września 2020

Irena Jarocka do ostatnich chwil zmagała się z nowotworem. Dziś jej grób przyciąga uwagę setek fanów

Irena Jarocka była jedną z najbardziej uwielbianych gwiazd ubiegłego pokolenia. Miliony Polaków były oczarowane jej niezwykłym talentem i wyjątkową urodą. Niestety, piękna artystka 21 stycznia 2012 roku przegrała walkę z bezlitosnym przeciwnikiem - złośliwym nowotworem mózgu. Miała zaledwie 66 lat. Dziś jej grób przyciąga uwagę setek fanów.

Irena Jarocka urodziła się 18 sierpnia 1946 roku w Srebrnej Górze (województwo wielkopolskie). Zadebiutowała jako dziewiętnastolatka podczas Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później nie było osoby, która nie potrafiłaby zanucić kultowego przeboju "Gondolierzy znad Wisły". Piosenkarka miała tysiące fanów, którzy kochali ją nie tylko za jej utwory, ale także za wyjątkową urodę. Gdy zmarła, Polacy pogrążyli się w rozpaczy.

Wiadomości, zwołanie sztabu kryzysowegoOdbędzie się pilne posiedzenie sztabu kryzysowego, wiemy, czego dotyczy. Fatalne wiadomości dla milionów PolakówCzytaj dalej

Irena Jarocka była ulubienicą milionów Polaków

Irena Jarocka zmarła po długiej walce ze złośliwym nowotworem mózgu - glejakiem. O tym, że choruje na raka, dowiedziała się zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Jedynym objawem nadchodzącej tragedii były problemy z pogarszającą się pamięcią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

- To był sierpień 2011 roku. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie, przepraszając, że spóźni się na rozmowę na Skypie, bo zgubiła się w parku. Gdy poradziłem, żeby zapytała kogoś o drogę, odparła, że nie pamięta, jak się nazywa uzdrowisko, w którym się zatrzymała. To był dla mnie szok. Zawsze była świetnie zorientowana w terenie, latami chodziliśmy po górach i nigdy się nie gubiła. Spakowałem się i przyleciałem do Polski. Umówiłem neurologa, bo miałem podejrzenie, że to może być coś z pamięcią - wspominał mąż piosenkarki Michał Sobolewski w szóstą rocznicę jej śmierci.

Irena Jarocka odeszła w jednym z warszawskich szpitali, w otoczeniu najbliższej rodziny. Pogrzeb cenionej artystki odbył się 27 stycznia 2012 roku w w katakumbach Starych Powązek. Marmurowa urna z prochami wokalistki została złożona do krypty ozdobionej pamiątkową tablicą. Zapisano na niej hasło: "Śpiewając miłuję" Grób Ireny Jarockiej wciąż jest miejscem odwiedzanym przez setki oddanych fanów.

Dzisiaj grzeje:

1. Okropne, co Daniel Martyniuk zarzucał obecnej ukochanej. Wszystko trafiło do sieci

2. Polski „żywy Ken” przed operacjami plastycznymi. Jego stare zdjęcia robią furorę, przecieramy oczy ze zdumienia

3. Były teść syna Zenka Martyniuka przerwał milczenie. Jego wyznanie sprawiło, że wielu zaniemówiło

Pod tablicą pamiątkową wciąż można zobaczyć liczne kwiaty i fotografie artystki. Nie brakuje również porcelanowych figur przedstawiających anioły i wielobarwne motyle. Ściana wręcz tonie w pokaźnych wrzosach i delikatnych różach. Fani dbają również o to, by w pobliżu grobu zawsze paliły się znicze. Dzięki wielbicielom, pamięć o pięknej piosenkarce nie znika. Irena Jarocka spoczywa w pobliżu dwóch znamienitych gwiazd - Czesława Niemena i Kasi Sobczyk.

Obrazy Pikio

Obrazy Pikio

Obrazy Pikio

Źródło: Pikio.pl/Klaudia Bochenek

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lepiej przeszukajcie kieszenie. Za niepozorną 10-groszówkę dostaniecie 20 tys. zł
  2. Warszawski ratusz odpowiedział Marcinowi Najmanowi. Zawodnik jest wściekły na prezydenta stolicy
  3. Zdradzili, jak będzie wyglądać chodzenie księży "po kolędzie". Wiele osób nie dowierza w nowe przepisy
  4. Za 20-złotówkę z czasów PRL możesz dostać nawet 5 tysięcy złotych. Możesz mieć ją w domu
  5. Spełniła się czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego? Stało się wczoraj, nikt nie może uwierzyć
  6. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News