Irena ma 93 lata, a od 30 nie je mięsa. Opowiedziała, co się dzieje z jej ciałem, niewiarygodne

Irena ma 93 lata, a od 30 nie je mięsa. Opowiedziała, co się dzieje z jej ciałem, niewiarygodne Źródło: Screen/ Facebook/ Papaya Films

93-letnia Irena stosuje specjalną, bezmięsną dietę już od 30 lat. Jest zachwycona swoim wyborem. Uważa, że miał na jej zdrowie wielki wpływ. Przekonuje, że na zmianę nawyków żywieniowych nigdy nie jest za późno.

93-letnia Irena Gajewska mieszka na co dzień w domu seniora "Harmonia". Odwiedziła ją tam ekipa filmowa pod przewodnictwem reżyserki Juli Rogowskiej, by mogła opowiedzieć o fenomenie swojej diety przed kamerami. Jej wybór jest bowiem niezwykły, a co ważniejsze, patrząc na metrykę, najwyraźniej słuszny.

Pani Irena nie je mięsa od 30 lat. Doskonały wpływ na zdrowie

Pani Irena zrezygnowała z dodawania do posiłków produktów mięsnych 30 lat temu. Ta decyzja miała na jej zdrowie niebagatelny wpływ. Jak sama przyznaje, obecnie - mimo zaawansowanego wieku - czuje się całkowicie zdrowa. Dieta ma niesamowity wpływ na jej organizm, zapewniła długowieczność i dobrą formę.

- Nic mnie nie boli. Nie choruję i w wieku 93 lat nie mam na co umrzeć - mówi Irena Gajewska. Jej przykład udowadnia, że nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków żywieniowych. Ona sama zdecydowała się na radykalny krok mając 60 lat. Pani Irena z pewnością jest inspiracją dla osób, które planują ograniczenie mięsa bądź całkowitą z niego rezygnację, lecz mają wątpliwości, czy jest to rozważne ze względu na wiek.

Wegański eksperyment. Nikt się nie zorientował

Decyzja pani Ireny miała też podłoże ideologiczne.

- Ludzie powinni zacząć się zastanawiać nad energią, jaką dostają od zwierząt i uświadomić sobie, że one są z nami po to, aby obdarzyć je miłością - wyjaśnia kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeden z kucharzy pracujący w domu starości "Harmonia" opowiada, że 93-latka jest jako pensjonariuszka niewybredna, prosi tylko o posiłki bezmięsne. Jak mówi:  "Chodzi o to, aby żyć bez krzywdzenia zwierząt - bez jedzenia mięsa".

Dyrektor "Harmonii", Małgorzata Chojnacka, opowiedziała o eksperymencie, jaki zrobiono w domu opieki: w tajemnicy przed mieszkańcami domu przygotowano wegańską kolację. Chciano przekonać się, czy inni pensjonariusze zorientują się, że nie mają na talerzach mięsa - i czy poczują różnicę.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarz ujawnia wstrząsające szczegóły gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach
2. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok

Po posiłku okazało się, że nikt nie zorientował się, że kolacja była wegańska. Większość osób przyznawała, że smak był nieco inny, niż zazwyczaj, lecz wciąż bardzo im smakowało. Być może eksperyment zainspirował niektórych pensjonariuszy, by dołączyli do pani Ireny. Jak się okazuje, rok na diecie bezmięsnej może zaowocować uratowaniem nawet 500 zwierząt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Junrek Owsiak w żałobie. Nie żyje bardzo bliska mu osoba. Opublikował rozdzierający serce wpis
  3. Tomek adoptował psa, później zapadł w śpiączkę. Niebywała reakcja, gdy przyprowadzili zwierzaka do jego łóżka
  4. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najgorszymi mężami. Unikaj ich jak ognia, jeżeli nie chcesz cierpieć
  5. Niewielu o tym wie, że każdy może dostać 500 zł od ręki. Wystarczy zgłosić się do urzędu

Źródło: Noizz

Następny artykuł