Irańscy programiści stworzyli kontrowersyjną grę, w której umożliwili graczom atak na Izrael. Co więcej zniszczenie żydowskiego państwa za pomocą rakiet jest głównym celem rozgrywki.

Gra pod tytułem „Missile Strike” ukazała się w piątek, w dzień Al-Quds. Zainicjowany przez Ruhollaha Khomeiniego Al-Quds jest wspomnieniem antyizraelskich protestów z końca ramadanu 1979r.

Podczas rozgrywki pod kontrolę gracza zostają oddane takie pociski jak Zelzal, Zolfaqar i Sejjil. Jak poinformował menedżer produkcji, Mehdi Atash Jaam: „W grze użytkownicy włamują się do obrony powietrznej reżimu syjonistycznego i za swój cel obierają Izrael”.

Mehdi Atash Jaam wyjaśnił także, co zmotywowało Irańczyków do stworzenia „Missile Strike”. Ma to być odpowiedź na atak w grze „Battlefield” na Bordż-e Milad, jeden z najbardziej znanych budynków Teheranu.

To nie pierwsza taka produkcja. Od 2009 roku ukazały się trzy irańskie gry. W 2012r. światło dzienne ujrzała „Bitwa w Zatoce Aden”. Gracz wciela się w niej w irańskiego komandosa zabijającego piratów. Jest to jak na razie najlepiej sprzedająca się irańska gra.

...

Zobacz również