Irańska ocenzurowana wersja Oscarowej Gali to po prostu "geniusz" (video)

Irańska ocenzurowana wersja Oscarowej Gali to po prostu "geniusz" (video)

Gala przyznania tegorocznych Oscarów była oglądana przez ludzi na całym świecie. Licznej publiczności nie zabrakło także w Iranie, gdzie głębokie dekolty, czy wycięte plecy aktorek, mogły wzbudzić niemałe oburzenie. Tamtejsza telewizja poradziła sobie z tym jednak w osobliwy sposób.

Bycie na szczycie rankingu oscarowych kreacji jest dla aktorów i aktorek prawie tak samo ważne, jak otrzymanie najważniejszej filmowej statuetki. Aby wyróżnić się z tłumu, często wybierają oni krzykliwe kolory, czy bardzo kontrowersyjne kroje. Jedną z artystek, która zdecydowała się na bardzo głęboki dekolt, była na tegorocznym rozdaniu nagród Charlize Theron.

Pewnie nikt z grona hollywoodzkich artystów wybierając strój, nie zastanawia się nad tym, że mogą nim nie tylko zgorszyć, ale i... urazić uczucia religijne odbiorców. Aby tego uniknąć, irańska telewizja, której większość odbiorców to muzułmanie, zdecydowała się na ocenzurowanie odsłoniętego ciała Theron.

Dla większości Europejczyków pomysł ten był niezwykłym, może nawet nieco zabawnym zaskoczeniem. Bez wątpienia należy jednak docenić kreatywność irańskich redaktorów.

https://www.youtube.com/watch?v=qdypDLtpc5M
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News