W związku z kolejnym zamachem we Francji, w wyniku którego zginęło ponad 80 osób, w sieci rozgorzała prawdziwa wojna komentarzy. Najbardziej obrazującymi nastroje w sieci są przede wszystkim dwa komentarze, które pojawiły się na Facebooku. 

 – Najpierw zmienią filtry w profilowych na fejsbusiu, potem przeczytają że islam nie miał z tym nic wspólnego, następnie wejdą na fanpejdż jakiegoś bezmózgiego zjeba sugerującego że to chrześcijanie mają swoich ekstremistów, a islam i terroryzm wykluczają się. Wyjdą na ulice śpiewać kretyńskie piosenki, by dowiedzieć się że muszą wrócić do domów bo przedłużony Stan Wyjątkowy potrwa nieco dłużej. Że komisarz-kurwa Bieńkowska posłuży się zmyślonymi statystykami by demokratycznieprzepchnąć pomysł jeszcze większych restrykcji odnośnie posiadania broni. Że Juncker, Timmermans, Tusk, Schultz, Hollande i Merkel po raz enty”wielce ubolewają” nad tym przykrym stanem rzeczy. A od papieża-idioty usłyszą kolejną wiązankę wydumanych słów potępienia i truizmów. Obejrzą relacje tefałenów, usłyszą o nowych ustawach antyobywatelskich, które bez względu na ich zdanie i tak przelecą przez parlamenty. Pokażą im twarze POPULISTÓW Le Pen, Farage’a, Trumpa, Hofera, Frauke i powiedzą żeby na nich pod żadnym pozorem nie głosować. Na koniec pójdą do kin na najnowszy film z Potterem o globalnym zagrożeniu ze strony armii prawicowych neonazistów. I zginą, wzbogaceni kulturowo przez tolerancyjnego przedstawiciela religii czyjegoś przedpokoju. I tak w kółko, za każdym jebanym razem – czytamy na stronie „Zbyt poinformowani”

Po drugiej stronie barykady znalazła się z kolei „Żałosna logika”, która w dobitny sposób podała argumenty, według których szydzący z Francji, francuskich służb, a także Francuzów i innych osób solidaryzujących się z ofiarami, sami się ośmieszają.

 – Będziecie dzisiaj słyszeć kpiny z hasztagów i marszów solidarności, będziecie dzisiaj słyszeć o porażce multikulti, będziecie słyszeć o liberalnych elitach UE, związanych poprawnością polityczną, które nic nie robią w walce z terroryzmem – czytamy na profilu Żałosnej Logiki.

Jak jednak zauważa Żałosna Logika, nikt nie mówi o tym, że „za zdestabilizowanie regionu, a w kosekwencji wyłonienie się ISIS odpowiada m.in. prawicowy, bogobojny republikanin Bush, że Polska była jednym z jego głównych partnerów, że Niemcy i Francja odmówiły udziału w napaści na Irak, że Francja arogancko upominała Polskę, że straciła okazję by siedzieć cicho”.

 – Nie będziecie też słyszeć o tym, że francuski model jest przeciwieństwem multikulti, który z grubsza zakłada współistnienie i pielęgnowanie kultur na równi z kulturą gospodarza. Francuski model to asymilacjonizm, który zakłada, że każdy jest obywatelem, a nie reprezentantem grupy kulturowej, czego najgłośniejszym bodaj przejawem był zakaz noszenia burki – podkreśla Żałosna Logika.

Jak dodaje, Francja jest jednym z głównych aktorów w walce z ISIS, a po zamachach w listopadzie zwiększyła swoje zaangażowanie w Syrii. Z kolei prezydent Hollande zapowiedział jeszcze większą obecność francuskich wojsk.

 – Nie będziecie też słyszeć, że w atakach w Nicei zginęli również muzułmanie. Ale przede wszystkim nie będziecie słyszeć ŻADNYCH realnych rozwiązań w walce z terroryzmem, poza żenującym populizmem, żeby cofnąć się do lat 60. i nie wpuszczać muzułmanów albo wydalić ich wszystkich z Europy nie wiadomo dokąd i pomimo, że zdecydowana większość nie ma z terroryzmem nic wspólnego. Będziecie słyszeć prostackie formułki od populistów, którzy są dobrzy w szczuciu, rozgrywaniu emocji i destrukcji, a później odchodzą, zostawiając kogoś innego z problemem vide Farage czy Johnson – pisze Żałosna Logika.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: żałosna logika na fb / zbyt poinformowani na fb

Zobacz również

...