Jan Englert, wybitny aktor i reżyser teatralny, postanowił wypowiedzieć się o wizerunku typowego Polaka. Przemyślenia jakie mogą wprawić wielu w konsternację.

W wywiadzie jakiego aktor udzielił TVN24, najpierw opisał swoje przemyślenia na temat polskich cech, a potem zapytał retorycznie: Nie do końca jesteśmy poukładani. Szaleni, nieprawdopodobnie zdolni w wielu dziedzinach[…] Dlaczego Polak to jest facet, który jeśli mu śmierdzi gów… na podwórku, to przerzuca je za płot do sąsiada? Dalej śmierdzi, ale nie u niego. Dlaczego tak jest? Z czego to się bierze?

Nie odpowiedział na zadawane pytania, tylko stwierdził, że może to mieć związek z religią, jaką wyznaje większość Polaków.

– Na każdy grzech jest alibi umożliwiające rozgrzeszenie. I w życiu politycznym, publicznym i prywatnym […] W dyskusjach politycznych jednym z najgłupszych argumentów, jakiego inteligent może użyć, jest „a wy robiliście to samo”. To jest ćwierćinteligentne. Ale jest powszechnie używane– postarał się szczerze doprecyzować swoje myśli Englert.

Wielu ludzi przyzna rację Englertowi, wielu innych będzie zniesmaczonych. Jest z pewnością sporo przykładów, które  potwierdzają prawdziwość słów wybitnego aktora. Czy też je znajdujecie czy macie przeciwne zdanie niż pan Jan?

Najlepiej zarabiający aktorzy 2017 - rankingi zaskakują!

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

Źródło: natemat.pl

...

Zobacz również