Chociaż na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego pojawiły się wszystkie najważniejsze i najbardziej znane polskie osobistości, to nie one oraz ich postawa skradły serca internautów. Inna, całkowicie niezwykła fotografia, poruszyła tysiące osób, które teraz starają się znaleźć jej bohatera.

„Niesamowite”, „Tylko podziękować za szacunek”, „Bo każdy ma prawo czuć się Polakiem”, „To chyba najlepsze zdjęcie zrobione w trakcie obchodów” – oto tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się na Twitterze pod fotografią czarnoskórego mężczyzny z biało-czerwoną opaską na ręku, oddającego hołd powstańcom. Jego postawa wzruszyła tysiące osób oraz samego fotografa, Radzyma Wójcika.

– Jestem pozytywnie zaskoczony popularnością zdjęcia. W ogóle się tego nie spodziewałem, jak je opublikowałem w sieci – powiedział o fotografii autor. Zdradził także, jak wyglądały szczegóły jej powstania.

– Jedynie wymieniliśmy uśmiechy. Nie chciałem przeszkadzać mu w trakcie godziny „W”. Potem on wsiadł na swój rower i odjechał – zdradził internautom Wójcik. Dodał także, że najbardziej poruszył go sposób, w który mężczyzna dumnie salutował podczas wycia syren.

Osoby, które wzruszyła fotografia, poszukują obecnie jej bohatera. Nie wiadomo oczywiście, czy uda im się go odnaleźć, jednak zapewne spotkałby się wtedy w wieloma pozytywnymi, ciepłymi słowami.

Fot. Twitter/Paweł Kowalski – Radzym Wójcik

ZOBACZ TAKŻE

 

...

Zobacz również