Od 1. sierpnia Warszawa żyła poszukiwaniami ciemnoskórego mężczyzny. Bynajmniej nie dlatego, bo zaginął. Internauci chcieli poznać tożsamość mężczyzny, który oddał hołd powstańcom. Oto dotychczasowe rezultaty poszukiwań, niektóre z nich zaskakują.

Zdjęcie ciemnoskórego mężczyzny, stojącego w centrum Warszawy w czasie godziny W zostało udostępnione przez portal „Wawalove.pl”. Jego autor, Radzym Wójcik przyznaje, że zawsze 1. sierpnia chodzi w okolice dawnej Rotundy.

– Chodzę tam od kilku lat, ponieważ Godzina „W” robi tam chyba najbardziej przejmujące wrażenie. Nie tylko ja robiłem zdjęcia temu Panu, chyba mu to nie przeszkadzało – cytuje fotografa portal „Wawalove.pl”.

Wójcik nie miał okazji porozmawiać z mężczyzną. Zdążyli jedynie wymienić uśmiechy. Później bohater fotografii wsiadł na swój rower i odjechał.

Zdjęcie zdobyło sporą popularność w sieci. Internautom bardzo zależało na odkryciu tożsamości mężczyzny. Czytelnicy portalu przyznają, że zdarza im się widywać bohatera zdjęcia.

– Ostatnio widziałem tego bohatera ze zdjęcia, siedzi często koło Pałacu Kultury i Nauki, tam jest taki pub – napisał do „Wawalove.pl” pan Marcin.

 Bardzo pozytywny facet. Zapytał mojego syna czy zna jakiegoś murzynka. No to mały, że tak- murzynka Bambo. Śmiał się i dodał, że teraz znasz jeszcze Oskara – to z kolei relacja pani Barbary.

Pojawiły się również głosy, że mężczyzna ze zdjęcia to wnuk jednego z powstańców, co wyraźnie zaskoczyło sporą grupę internautów. Ta informacja okazała się jednak tylko „głupim żartem”.

Nie wszyscy czytelnicy portalu kojarzą mężczyznę pozytywnie.

Widziałam tego czarnoskórego człowieka wczoraj [1 sierpnia – red.]. Stałam za nim jakieś 10 metrów, i to jak się zachowywał tuż przed godziną W, śmiejąc się i zaczepiając ludzi wytykawszy ich palcami, raczej nie miało wyrazu patriotycznego, wręcz zwróciłam na niego uwagę, bo moim zdaniem bardziej kpił z tych okoliczności. I później to salutowanie w kontekście wcześniejszego zachowania też odebrałam jako kpinę – napisała pani Dominika.

Tożsamość mężczyzny nadal nie została w pełni odkryta. „Wawalove.pl” opublikował jednak jego zdjęcia i nagranie.

fot. Radzym Wójcik

 

Opublikowany przez Vojtek Zienowicz na 1 sierpnia 2017

źródło: Wawalove.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

Zobacz również