Z falą krytyki na Twitterze spotkała się reklama modelu Messerschmitta Bf 109. Replika zaprezentowana przez jedno z wydawnictw, miała zachęcić do kupna czasopisma, w którego kolejnych numerach będą znajdowały się elementy potrzebne do budowy myśliwca hitlerowców. Akcja promocyjna i sam model nie spodobały się jednak internautom.

Zaczęło się od tweeta zawierającego zdjęcie fragmentu modelu, które miało zachęcić do przejrzenia całości oferty. Wydawnictwo przekonywało, że „takiego modelu nie dostaniemy w żadnym sklepie”.

 – Zbuduj dokładną replikę Messerschmitta Bf 109 G. Wykonany z metalu, 75 cm. Takiego modelu nie dostaniesz w sklepie – czytamy we wpisie na Twitterze.

Pod wpisem próżno jednak szukać pozytywnych komentarzy. Internauci byli oburzeni tym, że wydawnictwo proponując prenumeratę czasopisma, prezentuje hitlerowski myśliwiec, który podczas II Wojny Światowej przyczynił się do śmierci wielu Polaków.

źródło: twitter.com/historiamess
źródło: twitter.com/historiamess

 – Macie modele ludności cywilnej takiej wiecie, na polu we krwi, kobiety, dzieci, konie. Jak w rzeczywistości było. Macie? – skomentował Radek.

 – Reklamowanie w Polsce,żeby budowali replikę Messerschmitta,to jak żeby żydzi budowali posągi Himmlera – napisał internauta o pseudonimie Wukaz.

 – Czyżby propaganda nazizmu? Może zaraz będziemy wspominać tych „bohaterów” Luftwaffe zabijających cywilów? – napisał pod tweetem Jacek Goszczyński.

Sprawą zainteresował się także Maciej Świrski, założyciel i prezes Reduty Dobrego Imienia, która zajmuje się „prostowaniem nieprawdziwych informacji na temat historii Polski”, jak czytamy na stronie organizacji. Świrski określił model Messerschmitta jako „hitlerowską reklamę” i zapytał wydawnictwo czy dysponuje także „modelami komór gazowych”.

zrzut-ekranu-2016-09-28-14-57-22

Po fali krytyki, jaka spotkała wydawnictwo Eaglemoss Polska, wszystkie wpisy z profilu na Twitterze, na którym promowano czasopismo z Messerschmittem, zostały usunięte.

źródło: twitter.com/historiamess
źródło: twitter.com/historiamess

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: wpolityce.pl
pt

...

Zobacz również