Coraz więcej faktów pojawia się w sprawie zamachowców z Wrocławia i Warszawy, którzy w ostatnim tygodniu zorganizowali zamachy na jeden z wrocławskich autobusów i stołeczną komendę policji. Jak ujawnili m.in. użytkownicy portalu wykop.pl oraz wrocławscy dziennikarze, 20-letni Paweł R. jest zwolennikiem Janusza Korwin-Mikkego i gorliwym przeciwnikiem „islamskich terrorystów”. Natomiast z informacji policyjnych dot. warszawskich zamachowców wynika, że za próbą zamachu stali młodzi anarchiści.

W ubiegłym tygodniu na jednym z wrocławskich przystanków eksplodowała bomba domowej roboty skonstruowana przez studenta chemii, 20-letniego Pawła R. 3-litrowy pojemnik wypełniony saletrą, gwoździami i śrubami miał eksplodować w jednym z autobusów, jednak dzięki interwencji kierowcy zawiadomionego przez pasażerów udało się uniknąć ofiar śmiertelnych. Po zatrzymaniu – jak ochrzciły go media – „bombera z Wrocławia”, media i internauci zaczęli własne śledztwo dotyczącego tego kim właściwie jest polski zamachowiec.

Z informacji jakie udało się uzyskać m.in. Gazecie Wrocławskiej, wynika, że Paweł R. uczęszczał do jednej z wrocławskich szkół wyższych na kierunek chemiczny. Z relacji jego sąsiadów wynika ponadto, że był spokojnym i religijnym chłopakiem.

ZOBACZ TAKŻE – Mamy film z zatrzymania mężczyzny, który podłożył bombę we Wrocławiu (video)

Natomiast jak ujawnili internauci, Paweł R. był gorliwym zwolennikiem Janusza Korwin-Mikkego i przeciwnikiem przyjmowania muzułmańskich imigrantów.

 – Wrocławski bomber złapany. Jego profil na FB zdobią głównie wpisy antyimigranckie i popierające polityków związanych z KORWiN.  Czyli do pierwszego od lat zamachu w Polsce przyczynił się zwolennik partii, której główna aktywność w ostatnim czasie skupia się na „nie chcemy terrorystów w Polsce” – pisze jeden z użytkowników portalu wykop.pl

Do podobnych ustaleń doszedł jeden z wrocławskich dziennikarzy, Jacek Harłukowicz.

fot. twitter
fot. twitter

I rzeczywiście gdy wejdziemy na profil Pawła R. na jednym z portali społecznościowych to jest on wypełniony postami antyimigranckimi i wychwalającymi polityków partii KORWiN oraz samego Janusza Korwin-Mikkego.

 

fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook

Z kolei jeśli chodzi o warszawskich zamachowców, którzy chcieli zaatakować jedną ze stołecznych komend policji to – jak ujawniła policja – są to młodzi anarchiści (najmłodszy z nich ma 17 lat) powiązani z jedną z lewicowych organizacji.

fot. stołeczna policja
fot. stołeczna policja

Inni członkowie ruchu anarchistycznego przekonują natomiast, że cała sprawa z warszawskim zamachem jest „ustawką władzy”.

 – Im bliżej jest termin wprowadzenia ustawy tzw. antyterrorystycznej, tym mocniej media i politycy kreują rzeczywistość, w której taka ustawa jest potrzebna. Jest to próba zamknięcia ust przeciwnikom niekonstytucyjnej ustawy, która pozwoli na niekontrolowaną inwigilację i nieograniczoną przemoc policyjną wobec nas wszystkich – powiedział Łukasz Darczuk z ruchu anarchistycznego.

To próba przykrycia policyjnej przemocy, przemocy elit, przed wprowadzeniem ustawy antyterrorystycznej. To próba wykreowania rzeczywistości, w której taka ustawa jest potrzebna – dodała jego koleżanka z organizacji, Julia Man.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wykop.pl / twitter

...

Zobacz również