Co zrobił szympans, który bawił się Instagramem? To nagranie jest hitem internetu

Co zrobił szympans, który bawił się Instagramem? To nagranie jest hitem internetu Źródło: youtube/The Real Tarzann

Instagram oszalał przez jeden filmik. Wszystko za sprawą uchwycenia na nagraniu szympansa, który bawi się w popularnym serwisie. To co robi, wywołuje salwy śmiechu.

Instagram jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Korzystają z niego gwiazdy, sportowcy i fotografowie. Nikt się chyba nie spodziewał, że dostęp do portalu otrzyma szympans.

Zwierzę trafiło na profil Mike'a Holstona, znanego na Instagramie pod pseudonimem The Real Tarzann. Holston kojarzony jest głównie z pozowania do zdjęć z egzotycznymi zwierzętami. Jego profil zgromadził aż 5,3 miliona obserwujących.

Instagram podbity przez szympansa

W poniedziałek na profilu Mike'a pojawił się film z szympansem obsługującym smartfona. Na nagraniu widać, że zwierze nie wykonuje losowych ruchów przy zabawie telefonem. Sprawnie korzysta z funkcji aplikacji, przewija i ogląda wybrane zdjęcia. Najwięcej frajdy sprawia mu jednak oglądanie filmików, gdzie główne role odgrywają małpy.

Nagranie wywołało żywiołową reakcję w internecie. Nie zabrakło żartownisiów, jak i poważnych wpisów dotyczących wysokiego poziomu intelektualnego niektórych gatunków zwierząt. Sporo do powiedzenia mieli zwolennicy teorii ewolucji, którzy zwracali uwagę na łatwość, z jaką szympans posługuje się smartfonem.

Pojawiły się także humorystyczne wpisy, wieszczące przejęcie portali społecznościowych przez zwierzęta, czy komentarze użytkowników przyznających, że małpa obsługuje aplikację sprawniej od nich samych. Film zgromadził ponad osiem tysięcy komentarzy i do tej pory obejrzało go już około półtora miliona internautów.

Kontrowersje wokół autora filmu

Wokół Holstona, który opublikował film z szympansem, od jakiegoś czasu krążą kontrowersje. Sam twierdzi, że kocha zwierzęta i uczy ludzi szacunku i miłości do przyrody. Jednakże niektórzy obrońcy zwierząt mają zgoła inne zdanie. Holstonowi zarzuca się traktowanie dzikich zwierząt jak zwierzęta domowe. Ponadto instagramer pracuje w sklepie zoologicznym, który wśród obrońców zwierząt nie cieszy się najlepszą opinią. 

Wizerunkowi Holstona nie pomaga również praca w ogrodzie zoologicznym gdzie za opłatą jest możliwość... pływania z Jaguarami. Problem polega na tym, że zwierzęta są uwiązane. Ponadto na portalu facebook w znajomych internetowego celebryty znajduje się Tom Crutchfield, karany za nielegalny handel i przemyt dzikich zwierząt. 

źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News