Masz konto w jedynym z tych banków? W weekend nie wypłacisz pieniędzy

Masz konto w jedynym z tych banków? W weekend nie wypłacisz pieniędzy

Masz konto w jednym z tych banków? Jeśli tak, to możesz mieć poważne problemy! W weekend w części z nich nie wypłacisz pieniędzy, w innych natomiast nie będziesz mógł sprawdzić stanu konta. Chodzi o duże banki, takie jak ING Bank, Pekao czy mBank.

W dniach 4-5 sierpnia spora część Polaków będzie miała problemy z wypłatami, przelewami internetowymi czy nawet płatnością kartą. Wszystko z powodu napraw technicznych zaplanowanych właśnie na najbliższy weekend. Na utrudnienia muszą przygotować się klienci aż 8 banków - między innymi takich gigantów jak ING Bank, mBank, Pekao czy Raiffeisen Polbank. Choć zazwyczaj tego typu naprawy mają miejsce w godzinach nocnych, tym razem klienci przez cały dzień będą musieli radzić sobie bez dostępu do konta. Lepiej wypłaćcie pieniądze wcześniej!

Problemy techniczne w bankach: ING Bank Śląski, Pekao, Raiffeisen Polbank, Getin Noble Bank, Bank Pocztowy, mBank, Euro Bank. Potrwają przez cały weekend!

Lista możliwych utrudnień w weekend jest długa, ale szczęśliwie klienci zostali uprzedzeni o nich stosunkowo wcześnie. ING Bank Śląski, zważając na dobro klientów, postawił na modernizację swojej strony i aplikacji bankowej w godzinach nocnych z soboty na niedzielę. Klienci będą mieli ograniczony dostęp do bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile. Nie będą mogli również korzystać z bankomatów i wpłatomatów. Nocą z soboty na niedzielę nie będzie również możliwości używania kart płatniczych i kredytowych. Lepiej więc zawczasu przygotować sobie gotówkę. Klienci Euro Banku nie będą narzekać na zbyt poważne utrudnienia. Od godziny 23:55 w sobotę do 3:00 w niedzielę nieaktywna będzie bankowa aplikacja mobilna. Poza tym wszystko powinno działać poprawnie. Bardzo podobnie klienci Getin Noble Bank nie skorzystają z aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej, z tą zmianą, że prace techniczne planowane są od godziny 23:30 do 8:00. Klienci Banku Pocztowego mogli odczuć nieprzyjemne utrudnienia już w piątek od godziny 20:00. Aż do 18:00 w sobotę niedostępna będzie strona internetowa banku. Z kolei w niedzielę od 7 do 13 ograniczony będzie dostęp do 3DSecure. Najmocniej jednak klientów zaboli niemożliwość zarówno wypłat, jak i wpłat gotówki. W Pekao w sobotę od 11 do 18 ograniczony będzie dostęp do serwisu Pekao24Makler. W Raiffeisen Polbank natomiast w niedzielę od 7 do 13 utrudniona będzie realizacja płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają kodu 3D-Secure.

PRZECZYTAJ: Największa katastrofa lotnicza od lat. Nikt nie przeżył

PRZECZYTAJ: Emerytura nie starcza mu na leki. Pan Zenon sprzedaje książki, aby pokonać raka

PRZECZYTAJ: Dzieci dokonały makabrycznego odkrycia! Trauma na całe życie

fot. wikimedia.org ING Bank fot. wikimedia / pixabay Bankomat. PKO BP Fot. Max Pixel
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News