ING Bank bije na alarm do swoich klientów. Możecie stracić oszczędności życia

ING Bank bije na alarm do swoich klientów. Możecie stracić oszczędności życia Źródło: Wikimedia Commons/Piotrus

ING Bank Śląski poinformował swoich klientów o sporym zagrożeniu dla ich oszczędności. W komunikacie przestrzeli przed atakami hakerskimi i groźnymi wirusami, które mogą zagrozić naszym oszczędnościom.

ING Bank Śląski wystosował oficjalny komunikat skierowany do swoich klientów. Ostrzegł w nim przed próbami zdobycia pieniędzy przez hakerów, którzy przez wirusy "Trojany" próbują wyłudzić pieniądze. Uważajcie na podejrzane maile.

ING Bank Śląski ostrzega klientów przed niebezpieczeństwem

Chodzi o od dawna popularną metodę hakerów, która polega na rozsyłaniu fałszywych faktur w mailach, które w załącznikach zawierają wirusy pozyskujące dane z logowań na konta banku. Zazwyczaj treść wiadomości jest na tyle zagmatwana, że internauci muszą pobrać załącznik, aby dowiedzieć się, jakiej transakcji dotyczyła faktura. W ostatnim czasie ilość prób wyłudzenia pieniędzy tą metodą nasiliła się na tyle, że postanowił przed nią przestrzec jeden z większych banków w Polsce - ING Bank Śląski.

- Uwaga na złośliwe oprogramowanie w mejlach. Mejl z groźnym załącznikiem może dotyczyć zaległych płatności lub urzędniczych ponagleń. Po otwarciu załącznika na komputerze instaluje się szkodliwe oprogramowanie, które podmienia numery kont w przelewach - napisano w oświadczeniu banku.

Ponadto bank zamieścił instrukcje, jak bronić się przed zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na komputerze. Zaleca się nieotwieranie wiadomości podejrzanego i nieznanego pochodzenia (a w szczególności załączników), aktualizacje programów antywirusowych, a także czytanie SMS-ów autoryzacyjnych przesłanych przez bank.

Co zrobić, jeśli padliście ofiarą wirusa? Jak poradzić sobie z włamaniem na konto?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jeśli odkryjecie, że ktoś przy pomocy złośliwego oprogramowania włamał się na wasze konto, to przy odpowiednio szybkiej reakcji możecie uratować swoją sytuację. Warto na bieżąco obserwować rachunek bankowy w poszukiwaniu podejrzanych transakcji - im szybciej wykryjemy hakera, tym większa szansa, że odzyskamy stracone pieniądze.

Jeśli natrafimy na nieautoryzowaną przez nas transakcję, należy jak najszybciej podjąć próbę jej anulowania. Co więcej, całą sprawę powinniśmy zgłosić najpierw do banku, a potem na policje. Warto również przeskanować komputer programem antywirusowym lub nawet zrobić format dysku twardego - aby mieć 100% pewności, że pozbyliśmy się wirusów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spotkała kultowego polskiego piosenkarza w kawiarni. Dziś jest bezdomny i nie ma nóg
  2. Producenci Kuchennych Rewolucji próbowali to ukryć! Wszystko się wydało
  3. Korzystasz z tego eko-produktu? Został wycofany, grozi nowotworem
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie

Źródło: Komputer Świat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News