Informacje
East News ARKADIUSZ ZIOLEK
Mateusz Sidorek - 29 Kwietnia 2020

Setki tysięcy Polaków postawionych pod ścianą. Zacznie się już 20 maja

Fatalne informacje dla setek tysięcy Polaków - 20 maja br w życie wchodzi nowy zakaz. Wiele niezadowolonych osób zaczyna rozglądać się już za innymi opcjami, nie chcąc rezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń. Jak relacjonuje portal Wirtualna Polska, część dotkniętych czuje się zbulwersowana tym, że władze chcą podejmować za nich decyzję, odbierają prawo stanowienia o sobie.

Informacje o zmianach, jakie nastąpią 20 maja, wzburzyły wielu Polaków. Część z nich zapomniała, że przyjęta w 2014 roku dyrektywa unijna wchodzi w życie już w tym roku. Chociaż zakaz jest z założenia szlachetny i ma mieć pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców, niektórzy przyznają, że jest to forma ograniczenia wolności.

EmeryturaEmeryci pobladli z wrażenia. ZUS potwierdził, co stanie się za kilka dni z ich pieniędzmiCzytaj dalej

Informacje o nowym zakazie, który będzie obowiązywał już od 20 maja br wywołały spore niezadowolenie. Zwłaszcza wśród palaczy, bo to oni najbardziej odczują skutki unijnej dyrektywy. Do tego czasu w krajach Unii Europejskiej ze sklepów zniknął jedne z najbardziej popularnych rodzajów papierosów. Według ekspertów jest to jednak rozsądne posunięcie ze strony władzy.

Informacje o zakazie sprzedaży popularnych rodzajów papierosów bulwersują

Jak informuje portal Wirtualna Polska, nie wszystkich cieszą informacje o nowym zakazie. Od 20 maja palacze nie będą mieli możliwości kupowania papierosów mentolowych oraz z kapsułkami. Według badań właśnie po ten rodzaj wyrobów tytoniowych sięga aż około 30 procent palących. Chociaż większość osób ma świadomość tego, jak bardzo może zaszkodzić sobie, kontynuując nałóg, uważa zakaz za szkodliwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

GróbTak 15 lat po śmierci Darii Trafankowskiej wygląda jej grób. Wyjątkowo smutny widok, aż chce się płakaćCzytaj dalej

- Choć zdaję sobie sprawę ze szkodliwości palenia i rozumiem, że wycofanie mentoli uważanych za lżejsze w smaku rzeczywiście może kogoś zniechęcić do palenia, ja nie należę do tego grona. Nie rozumiem, dlaczego ktoś ma decydować w tej sprawie za mnie - mówi Agnieszka na łamach Wirtualnej Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier zabrał głos. Znika wiele obostrzeń, wiemy dokładnie kiedy

2. Ważne zalecenia sanepidu. Chodzi o przenoszenie się koronawirusa przez jedzenie

Informacje o zakazie natomiast z optymizmem przyjmują eksperci. Ich zdaniem papierosy mentolowe oraz zawierające kapsułki nie tylko zachęcały kolejne osoby do sięgania po wyroby tytoniowe, ale również przeszkadzały w porzuceniu szkodliwego nałogu. Niestety uzależnienie od nikotyny to problem dużo bardziej złożony, którego nie zlikwiduje unijna dyrektywa. Wielu palaczy przyznało wprost, że w efekcie nie zrezygnują z palenia, jedynie będą musieli znaleźć zamiennik w postaci papierosów innego rodzaju, e-papierosy oraz podgrzewacze tytoniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS publikuje nowe zalecenia. Dotyczą ochrony żywności przed koronawirusem i nie tylko
  2. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  3. Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu
  4. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Rodzice poznali kluczową datę
  5. Będzie zmiana ważnego przepisu. Dotknie milionów Polaków
  6. Nie tylko obostrzenia, kolejna zła wiadomość na majówkę. O grillowaniu Polacy mogą jedynie pomarzyć

"Czterej pancerni i pies"Wszystko wyciekło dopiero po wielu latach. Najbardziej porażający sekret "Czterech pancernych i psa", tak wygląda dzisiaj SzarikCzytaj dalej

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News