Co najmniej 90 osób nie żyje, w tym wielu uczniów. Ofiar może być znacznie więcej, tragiczne informacje z zagranicy

Co najmniej 90 osób nie żyje, w tym wielu uczniów. Ofiar może być znacznie więcej, tragiczne informacje z zagranicy Źródło: pikio.pl

Informacje o okropnej tragedii obiegły światowe media. Nie żyje co najmniej 90 osób, większość to młodzi ludzie. Liczba ofiar wciąż może wzrosnąć.

Informacje o strasznej tragedii obiegły dzisiaj media na całym świecie. Doniesienia zza granicy są przerażające, nie żyje 90 osób, a większość ofiar to młodzi ludzie. Liczba zmarłych wciąż może wzrastać, do lokalnych szpitali trafiło 70 osób, wiele z nich jest w stanie ciężkim. 

Informacje o tragedii wstrząsnęły całym światem

90 osób zginęło w wyniku wybuchu samochodu pułapki w stolicy Somalii, Mogadiszu. Większość ofiar to młodzi ludzie, głównie studenci. Auto eksplodowało w samym centrum miasta, tuż przy zatłoczonym punkcie kontroli drogowej w stolicy. Siła wybuchu była ogromna, ludzie znajdujący się w pobliżu samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi, nie mieli żadnych szans na przeżycie.

Prawie 100 osób poniosło śmierć na miejscu, ale służby zapowiedziały, że liczba ofiar wciąż może wzrosnąć. Do lokalnych szpitali przewieziono 70 osób, wiele z nich jest w bardzo ciężkim stanie, ich życie jest poważnie zagrożone. W poszkodowanej dzielnicy natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Ten rejon miasta jest wyjątkowo zatłoczony z racji przeprowadzanej drogowej kontroli. Lokalizacja samochodu pułapki sprawiła, że śmierć poniosło również kilkunastu policjantów pracujących w zasięgu eksplozji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wciąż nieznana jest ostateczna liczba ofiar wybuchu w stolicy Somalii

W Somali od 1991 roku trwa zaciekła wojna domowa. Obecnie rząd kontroluje tylko niewielkie skrawki terytorium całego państwa, a kraj znajduje się w stanie faktycznego rozkładu. Ekstremiści walczą o narzucenie Somalii surowej wersji islamu i obalenie obecnego, prozachodniego rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Bus zderzył się z ciężarówką, druzgocąca liczba ofiar. TVP: nie żyją 22 osoby, posępne wieści z Egiptu

Do tej pory żadna organizacja nie przyznała się oficjalnie do dokonania zamachu. Jednak za częstymi w tym kraju atakami bombowymi stoją zwykle bojownicy islamistycznej organizacji Asz-Shabaab, powiązanej z Al-Kaidą, która wpisana jest przez wiele państw na listę grup terrorystycznych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Wielka tragedia podczas wakacji. Nie żyje szef olbrzymiej sieci restauracji
  3. Fani Kasi Cichopek zobaczyli jej świąteczne zdjęcie i oniemieli. Ukrywa ciążowy brzuszek?
  4. TVN Meteo pilnie podaje najgorsze od lat informacje pogodowe dla Polski. Wszyscy odczujemy skutki
  5. Tylko mistrz znajdzie na zdjęciu kota szybciej niż w 20 sekund. Ukrywa się w szczególnie zaskakującym miejscu

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News