Niestety, już 20 Polaków nie żyje. Policja przekazała najgorsze informacje

Niestety, już 20 Polaków nie żyje. Policja przekazała najgorsze informacje Źródło: Screen TVN24

Informacje podane przez policję mogą przerażać. Według statystyk płynących z polskich dróg, w trakcie akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" doszło do śmierci 20 osób, które zginęły w wypadkach samochodowych. Finał akcji, który będzie miał miejsce w niedzielę, nie napawa optymizmem, W dużym stopniu przez wyniki badań trzeźwości kierujących pojazdami.

Informacje podawane przez policję dają do myślenia. Policjanci z całej Polski, którzy w liczbie pięciu tysięcy funkcjonariuszy biorą udział w akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie", poinformowali, że od początku akcji, tj. wtorku 24 grudnia, doszło do śmierci 20 mieszkańców kraju. O ile statystyka jest trochę lepsza niż w poprzednim roku, o tyle liczba kierowców podróżujących pod wpływem alkoholu ma być naprawdę porażająca.

Informacje z polskich dróg mogą porażać. 20 Polaków nie żyje

Akcja, która potrwa w niedzielę i ma na celu przeciwdziałania wypadkom drogowym, przyniosła wiele zatrzymań w związku z nadużywaniem przepisów i podróży pod wpływem zabronionych substancji. Niestety, mimo dużej liczebności funkcjonariuszy nie udało się uratować 20 Polaków, którzy w trakcie okresu świątecznego pożegnali się z życiem. O ile statystka nie jest tak tragiczna jak przed rokiem, o tyle pijanych kierowców przybyło. Pracownicy policji wyznają, że boją się momentu, kiedy raport na temat nietrzeźwych ujrzy światło dzienne.

- Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami - zaznaczył podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyniki lepsze niż przed rokiem

Podinspektor Radosław Kobryś zaznaczył, że zeszłoroczne wyniki podobnej akcji były bardzo tragiczne. W 2018 roku doszło do jednych z najbardziej krwawych świąt na polskich drogach - codziennie ginęło 8 osób, a 90 doznawało obrażeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2.Wyjątkowy Polak nie żyje. Wielka strata

Mimo że statystyka pokazuje, że w tym roku jest lepiej, to te liczby nadal mogą budzić niepokój. Pełen raport policji dostępny będzie w następnym tygodniu i wtedy dowiemy się, jak pod względem bezpieczeństwa na drogach wyglądały te święta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Kobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Po kilkunastu godzinach serce jej męża pękło na pół
  4. Tysiące Polaków obserwowało jej walkę o życie. Niestety, rodzina przekazała, że Gabrysia zmarła w pierwszy dzień Bożego Narodzenia
  5. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News