Zawalił się tunel na autostradzie. 4 osoby nie żyją, 8 jest zaginionych, za granicą trwa dramatyczna akcja ratunkowa

Zawalił się tunel na autostradzie. 4 osoby nie żyją, 8 jest zaginionych, za granicą trwa dramatyczna akcja ratunkowa

Informacje płynące z Chin są niebywale smutne. Doszło tam do zawalenia tunelu na autostradzie. Niestety, wypadek ten pochłonął 4 ofiary śmiertelne, ale liczba ta może jeszcze wyraźnie wzrosnąć.

Informacje z Chin nie są zadowalające. Świat obiegła przykra informacja o wypadku, do którego doszło na autostradzie w rejonie miasta Lincang w prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin. Wydarzenie miało miejsce we wtorek wieczorem czasu lokalnego. Budowano tam tunel przebiegający przez autostradę. Niespodziewanie konstrukcja nie wytrzymała i doszło do zawalenia się budowanego tunelu. 

Informacje z budowy tunelu wstrząsają

Według wiadomości do wypadku doszło podczas pracy robotników, którzy zajmowali się budową tunelu. Z budowy zaczęła wydobywać się woda i błoto, przez co konstrukcja stracił swoją stabilność. W konsekwencji w środku uwięzionych zostało 13 osób. Władze poinformowały, że z tunelu wyciągnięto póki co jedynie pięć osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, tylko jednej z nich udało się przeżyć. Jedyny ocalały robotnik obecnie jest w szpitalu w stabilnym stanie, lekarze próbują przywrócić go do zdrowia. Przez niestabilny grunt akcja ratunkowa jest niezwykle utrudniona. Do poszukiwania uwięzionych robotników włączono nawet psy tropiące oraz użyto specjalistycznego sprzętu. Na miejscu zdarzenia w gotowości czeka opieka medyczna. Takie wiadomości podała agencja Associated Press.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Chiny często borykają się z tego typu wypadkami

W Chinach bardzo często dochodzi do wypadków związanych z przemysłem. Władze walczą o zmiany i poprawę usług przemysłowych. Organizuje się wiele wydarzeń i działań na rzecz poprawy szkoleń BHP.  Dodatkowo inspektorzy również są douczani. W październiku dotarły do Polski wiadomości, że w Chinach zawalił się również podziemny parking. Również był on dopiero w trakcie budowy. Przez nieuwagę zginęło  wtedy osiem osób.

uploaded

Fot. Twitter/People's Daily, China 

uploaded

Fot. Twitter/People's Daily, China 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: radiozet

Następny artykuł