informacje nie żyje Maria Zuchowicz
Unsplash Joanna Kosinska
Joanna Szwalikowska - 25 Listopada 2020

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"

Przykre informacje właśnie obiegły media. Nie żyje wybitna działaczka ruchu olimpijskiego, prawniczka, reprezentantka Polski i sędzia łyżwiarstwa figurowego oraz komentatorka telewizyjna, Maria Zuchowicz. Wiadomość o jej odejściu przekazał Polski Komitet Olimpijski. Zmarła w Warszawie w wieku 90 lat.

Tragiczne informacje z Polski. Zmarła prawdziwa ikona, Maria Zuchowicz, poinformował Polski Komitet Olimpijski. Była specjalistką w prawie cywilnym, rodzinnym, gospodarczym oraz sportowym. Jej wielką życiową pasją było łyżwiarstwo figurowe. Od 1948 do 1953 roku była jedną z członkiń kadry narodowej. Od 1956 roku stała się natomiast arbitrem w tej dziedzinie.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Smutne informacje z kraju. Zmarła Maria Zuchowicz

Maria Zuchowicz przez ponad 40 lat sprawowała funkcję sędzi podczas najważniejszych imprez, jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, Europy czy Polski. Była aktywną działaczką w wielu organizacjach sportowych, krajowych oraz międzynarodowych.

- Była honorową członkinią Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU), członkinią zarządu oraz wiceprezesem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, sędzią Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie oraz wiceprezesem, a potem prezesem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim - informuje Radio Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Udzielała się również w Polskim Towarzystwie Prawa Sportowego, gdzie służyła swoją ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Dla wielu osób była prawdziwą ikoną, nie tylko w polskim łyżwiarstwie figurowym. Posiadała ogromną wiedzę, którą bardzo chętnie się dzieliła.

- Pani Maria była ikoną, nie tylko polskiego łyżwiarstwa figurowego. Byłam blisko związana z nią. Sędziowała wcześniej moje występy na lodowej tafli, a potem sędziowałyśmy wiele imprez. Maria Zuchowicz miała ogromną wiedzę, którą chętnie dzieliła się. Była bardzo bezpośrednia, miała wiele uwag pod moim adresem kiedy byłam zawodniczką, zwykle krytycznych, ale jakże przydatnych - przekazała była zawodniczka oraz arbiter Halina Gordon-Półtorak w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Maria Zuchowicz zmarła 24 listopada (wtorek) w Warszawie. Była kobietą, która jest bardzo ciepło wspominaną postacią. Ceniono ją za ogrom posiadanej wiedzy, a także profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Jej doświadczenie oraz wiedza były wielkim wsparciem między innymi dla Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

- To smutna wiadomość, bo Pani Maria była nietuzinkową postacią polskiego i międzynarodowego łyżwiarstwa figurowego. Była pierwszą Polką, która otrzymała honorowy tytuł członka ISU. Stała na czele Komisji Odwoławczej tej organizacji. Znała się perfekcyjnie na sprawach naszej dyscypliny. Sędziowała moje występy, a później jako przedstawiciel zawodników miałem okazję prowadzić z nią dyskusje na forum związku. Zostałem "zaakceptowany" jako partner w dyskusji, ale nie wynikało to z faktu, że z jej synem Grzegorzem uczęszczaliśmy do Liceum Batorego - mówił Tascher, cytowany przez Radio Zet.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie żyje znany aktor "Korony królów", "U pana Boga w ogródku" czy "Na dobre i na złe". Fani nie mogą uwierzyć
  2. Dodatkowy dzień na zakupy w grudniu. Nagła wiadomość w sprawie zakazu handlu w niedziele
  3. Były jezuita ujawnił sekrety kard. Dziwisza i Jana Pawła II. Mówi o ogromnych kwotach pieniędzy i zadziwiających powiązaniach

Maria Zuchowicz urodziła się 2 lutego 1930 roku w Warszawie. Jej działalność została wielokrotnie doceniona. Posiadała mnóstwo odznaczeń, w tym Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała go w 2015 roku za zasługi na rzecz upowszechniania oraz rozwoju sportu, a także osiągnięcia w pracy społecznej na rzecz Ruchu Olimpijskiego.

Odejście wybitnej prawniczki, a także działaczki ruchu olimpijskiego to ogromna strata dla Polski. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, jaki był powód jej odejścia, a także kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb. Cała redakcja składa wyrazy współczucia oraz otuchy rodzinie i bliskim Marii Zuchowicz.

informacje nie żyje

Źródło: Twitter

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Prawdziwa bomba witaminowa. Doskonała surówka bułgarska poleca się do obiadu
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News