Od 25 marca wszystkie szkoły w Polsce nie będą miały wyboru. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie

Od 25 marca wszystkie szkoły w Polsce nie będą miały wyboru. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie Źródło: Pixabay.com coyot

Informacje przekazał minister edukacji narodowej, od 25 marca wszystkie szkoły w Polsce nie będą miały wyboru. Podjęto ostateczną decyzję, nowe rozporządzenie już niedługo wejdzie w życie.

Informacje o działalności polskich szkół w czasie rozwijającej się w kraju pandemii przekazał szef resortu edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski. Podjęto ważne decyzje, niedługo nowe rozporządzenie wejdzie w życie. Placówki szkolne na terenie całego kraju będą musiały szybko przystosować się do ogłoszonych zasad działania.

Informacje przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Już od 25 marca wszystkie placówki w Polsce będą musiały przystosować się do nowych zasad, opracowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rozporządzenie, które wejdzie w życie, dotyczy nauczania zdalnego. Decyzją rządu szkoły zostały zamknięte do 12 kwietnia 2020 roku i do tej pory  miały dowolność w podjęciu decyzji o kontynuacji nauki swoich uczniów w trybie zdalnym. Od jutra każda placówka w kraju będzie zmuszona prowadzić zajęcia online.

- Wprowadzimy obowiązek realizowania podstaw programowych już od 25 marca, tak aby nauczyciele mogli już w systematyczny sposób przekazywać wiedzę, kontaktować się z uczniami i, jeżeli będzie taka potrzeba, wystawiać im oceny - przekazał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Nauczyciele oraz uczniowie od jutra rozpoczną obowiązkową naukę zdalną

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Jednocześnie minister zaapelował do nauczycieli, by mieli na względzie przeszkody techniczne, które mogą utrudniać zdalną naukę wielu uczniom w kraju.

- Trzeba brać pod uwagę, że nie każdy uczeń ma dostęp do szybkiego internetu, czy nie zawsze ma najnowszy komputer. Stąd trzeba dostosować metody pracy, ilość materiałów przesyłanych do uczniów do ich możliwości psychofizycznych i uwzględnić to, że z tego samego sprzętu mogą korzystać ich siostry czy bracia, bądź rodzic, który akurat pracuje zdalnie - powiedział szef resortu edukacji narodowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Póki co szkoły zostały oficjalnie zamknięte do 12 kwietnia, ale nie jest to ostateczna decyzja. Termin powrotu uczniów do tradycyjnej formy nauki może zostać przesunięty z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii koronawirusa nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca
  4. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa
  5. Zauważyli starszą kobietę walącą młotkiem w samochód. Gdy podeszli bliżej, usłyszeli 4 słowa, natychmiast rzucili się w jej stronę
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News