Dantejskie sceny: chaos, zniszczenia, pożary i 15-latka w stanie krytycznym. Z samego rana dramatyczne informacje napływają zza granicy

Dantejskie sceny: chaos, zniszczenia, pożary i 15-latka w stanie krytycznym. Z samego rana dramatyczne informacje napływają zza granicy Źródło: pixabay BeJan

Informacje, które napływają zza granicy, są wyjątkowo dramatyczne. Jedno z państw w Europie musiało zmierzyć się z prawdziwym chaosem, zniszczeniami, pożarami, a także śmiercią 15-letniej dziewczyny. Sytuacja jest bardzo poważna.

Informacje pojawiły się z samego rana. Do dramatycznych wydarzeń doszło za granicami Polski. Pojawiło się wielkie niebezpieczeństwo, doszło do ogromnych zniszczeń. Niestety, 15-letka nie przeżył.

Informacje zza granicy. Wyjątkowo niebezpieczna sytuacja miała miejsce dzisiaj rano

Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne przekazało najnowsze wiadomości, z których wynika, że w niedziele nad ranem w Chorwacji miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. Silne wstrząsy doprowadziły do dramatycznych wydarzeń, na skutek których 15-letnia dziewczyna doznała poważnych obrażeń, a obecnie przebywa w stanie krytycznym w szpitalu. 

- Ekipa ratunkowa wydobyła ciało chłopca spod gruzów budynku, który się zawalił. Już wtedy nie dawał znaków życia - przekazał Zarko Rasić, dyrektor Instytutu Medycyny Ratunkowej w Zagrzebiu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Trzęsienie ziemi miało miejsce o godzinie 6:23, a jego epicentrum znalazło się 7 km na północ od Zagrzebia. Hipocentrum trzęsienia ziemi sięgało 10 km głębokości. 

Informacje z miejsca zdarzenia. Chorwacja w centrum trzęsienia ziemi

W Zagrzebiu trzęsienie ziemi doprowadziło do wielu zniszczeń. Na ulicach miasta wciąż zalega gruz i szkło, silne wstrząsy spowodowały, że z budynków osunęły się dachy, a także zniszczone zostały fasady, które zniszczyły znajdujące się w pobliżu samochody. Podczas trzęsienia ziemi w mieście miała miejsce krótkotrwała panika. Pojawiły się także lokalne pożary, które szybko zostały ugaszone. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało najgorsze wiadomości z samego rana. Kolejna młoda kobieta nie żyje

2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Po pierwszym wstrząsie udało się zarejestrować jeszcze jeden. Jenak wstrząs wtórny był znacznie słabszy, niż poprzedni wstrząs. Chorwacja i cały Półwysep Bałkański jest miejsce, gdzie okresowo dochodzi do trzęsień ziemi, jednak większość z nich nie jest odczuwalna dla mieszkańców tego obszaru. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Panna młoda chciała zadać szyku na weselu. Goście nie mogli uwierzyć własnym oczom
  4. Niebywały trik szefa kuchni na placki ziemniaczane. Wystarczy dodać popularny składnik do masy, a będą pyszne jak nigdy dotąd
  5. Kobieta umarła podczas izolacji z powodu koronawirusa. Bliscy poznali porażającą prawdę gdy było już za późno

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News