Fatalne prognozy dla sąsiada Polski. Może się zarazić nawet ponad 20 milionów osób

Fatalne prognozy dla sąsiada Polski. Może się zarazić nawet ponad 20 milionów osób Źródło: .

Informacje jakie pojawiły się internetowej stronie władz miejskich nie kreują pozytywnej wizji przyszłości jaka czeka ten kraj. Świat stanął przed obliczem poważnego wyzwania związanego z epidemią wirusa, jednak nasz sąsiad może mieć w związku z nim bardzo duże problemy.

Informacje są bardzo niepokojące. Polski sąsiad przy tak fatalnej prognozie może stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla państw ościennych, dlatego tak ważne jest aby zaczął wdrażać procedury przeciwdziałające epidemii.

Informacje podane zostały przez władze miejskie

Informacje o prognozie dla Ukrainy do publicznej wiadomości udostępnione zostały przez kijowskie władze na stronie internetowej. Zawarte zostały one w protokole z posiedzenia komisji ds. bezpieczeństwa technogennego i ekologicznego oraz sytuacji nadzwyczajnych przy Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej. Sama prognoza oraz informacje w niej zawarte stworzone zostały przez Narodową Akademię Nauk Ukrainy i określane są jako orientacyjne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie napawają optymizmem

Informacje, które pojawiły się w protokole nie są krzepiące. Wynika z nich, iż około 22,2 mln Ukraińców może zakazić się koronawirusem, co przy ogólnym stanie populacji na poziomie około 42 mln jest naprawdę sporą liczbą.

- Biorąc pod uwagę wzrost liczby chorych na COVID-19 na terytorium Ukrainy oraz miasta Kijów i orientacyjną prognozę Narodowej Akademii Nauk Ukrainy przy niskim poziomie przeciwepidemicznych i profilaktycznych działań o możliwym zainfekowaniu 22.2 mln ludzi na Ukrainie, oraz biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców stolicy, ich aktywne procesy migracyjne, kwestia podjęcia środków w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się ostrej choroby układu oddechowego COVID-19, (...) była rozpatrzona na nadzwyczajnym posiedzeniu" - możemy przeczytać w protokole.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok

2. Sklep wymyślił, jak uniknąć osób kupujących na zapas. Wystarczy jedna kartka

Ukraina może mieć poważne problemy

Jak zauważa "Ukraińska Prawda" informacje przedstawione przez władze Kijowa nie są widoczne w otwartym dostępie Akademii Nauk. Obywatel nie znajdzie takiej prognozy w danych, które prezentuje instytucja. W sobotę Witalij Kliczko, będący merem Kijowa, przekazał informacje o pojawieniu się kolejnych siedmiu przypadkach zarażenia koronawirusem w stolicy. Wiek tych osób to od 29 do 50 lat, łącznie w mieście potwierdzono 10 przypadków. Dane Centrum Zdrowia Publicznego do tej pory oficjalnie zanotowało 47 przypadków zakażenia wirusem, w tym trzech pacjentów zmarło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Już ponad pół tysiąca przypadków. Ministerstwo zakomunikowało kolejną falę zachorowań
  4. Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia
  5. Nagranie z kamerki ich poraziło. Rodzice nie mogli uwierzyć, co kot zrobił w łóżeczku ich małego dziecka

Źródło: Interia Fakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News