informacje wytyczne żłobki przedszkola
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Duże zmiany, trzeba wiedzieć

Wiadomość z ostatniej chwili. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował właśnie najnowsze informacje dotyczące wytycznych dla żłobków oraz przedszkoli. Pojawił się w nich między innymi ważny zapis dotyczący domowników przebywających na kwarantannie. Od teraz w takich przypadkach dzieci nie będą mogły zostać przyprowadzone do placówki.

Najnowsze informacje w sprawie wytycznych dla żłobków oraz przedszkoli. Główny Inspektorat Sanitarny właśnie dokonał aktualizacji zasad przeciwepidemicznych. Jest to już piąta aktualizacja. Wprowadzono w niej między innymi zapisy dotyczące osób, przebywających na kwarantannie.

Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuNie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym krajuCzytaj dalej

Najnowsze informacje ws. wytycznych przeciwepidemicznych w żłobkach oraz przedszkolach

Główny Inspektorat Sanitarny zaktualizował wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli i żłobków, informuje Radio Zet. Jednym z najważniejszych zapisów będzie zakaz przychodzenia do placówek dla dzieci oraz pracowników, których domownicy zostali objęci kwarantanną.

Piąta aktualizacja obowiązuje w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach, a także innych formach wychowania przedszkolnego oraz żłobkach. Wprowadzone zapisy wprowadzą duże zmiany dotyczące osób przebywających na kwarantannie.

W poprzednich wytycznych istniał zapis, iż do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, innych form wychowania przedszkolnego oraz w żłobków mogą przychodzić jedynie dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów, które mogłyby wskazywać na chorobę zakaźną. Nie wolno było przyprowadzać także dzieci w przypadku, gdy jeden z domowników przebywał w izolacji w warunkach domowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Obecna wersja wytycznych zawiera dodatkowy zapis. Od teraz do placówki nie będą mogły zostać przyprowadzone dzieci także w wypadku, gdy jedna z osób współzamieszkujących została objęta kwarantanną.

Analogiczny zapis został wprowadzony również w odniesieniu do pracowników przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach, innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków. W poprzedniej wersji wytycznych zasady nie były w tej kwestii tak rygorystyczne, jak obecnie.

We wcześniejszej wersji wskazywano, iż do pracy mogą przyjść wyłącznie ci pracownicy, którzy nie posiadają żadnych objawów wskazujących na jakąkolwiek infekcję górnych dróg oddechowych. Ich pozostali domownicy nie mogli również przebywać w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
  2. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję
  3. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w weekend. Duże utrudnienia dla milionów Polaków

Aktualna wersja wytycznych dodała zapis, iż do pracy nie będzie można przyjść również w przypadku, gdy ktoś ze współzamieszkujących zostanie objęty kwarantanną. Taka zmiana może spowodować, że w przedszkolach pojawi się jeszcze mniej dzieci, a także pracowników niż ma to miejsce obecnie.

Pozostałe zapisy nie uległy zmiano. Główny Inspektorat Sanitarny nadal doradza, aby do grupy dzieci w miarę możliwości przyporządkowani byli sami opiekunowie. Każda grupa wraz z opiekunem powinna również przebywać w stałej oraz wyznaczonej sali, by uniknąć ewentualnych zakażeń. Sanepid podkreślił również, że do dziecko powinno być przyprowadzane do placówki wyłącznie przez osobę zdrową. Dokładne wytyczne znajdują się na stronie internetowej GIS.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Podejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomoc
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Kotlety mielone i schabowe nie mają do nich podejścia. Wyborne kotlety zrobisz łatwiej, szybciej i zdrowiej z jednego warzywa
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News