Tankujesz swoje auto w drodze z pracy do domu? Specjaliści biją na alarm, ponosisz wielką stratę

Tankujesz swoje auto w drodze z pracy do domu? Specjaliści biją na alarm, ponosisz wielką stratę Źródło: pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0

Informacje dla kierowców opublikowane przez ekspertów marketingu i analityków ruchu są bezcenne. Wniosek jest jeden - lepiej nie tankować samochodu w drodze z pracy do domu. Warto zmienić przyzwyczajenia od dziś.

Informacje dotyczące tankowania są kluczowe dla kierowców. Analitycy są ze sobą zgodni, nie warto odwiedzać stacji paliw tuż po skończeniu pracy. Wyjaśniają, ile i co można stracić.

Informacje dla kierowców są bezcenne. Lepiej nie tankować po pracy

W drodze z pracy do domu zazwyczaj załatwiamy najważniejsze sprawunki. Ci zmotoryzowani odwiedzają stacje paliw, by nie ryzykować rezerwy rano przed wyjazdem do firmy. Okazuje się, że tankowanie samochodu po godzinach nie jest wcale opłacalne. Eksperci alarmują, by tego nie robić - jeśli cenimy swój czas, komfort i pieniądze.

Tankując na dużych stacjach paliw, których marka jest rozpoznawalna, tracimy sporo czasu - w godzinach "wolnych" kolejka do dystrybutora potrafi zabrać wiele cennych minut, a w dodatku wydajemy więcej. Na stacjach, przy których działają sklepiki mające bogatą ofertę, możemy łatwo przepłacić nawet za coś, co oznaczone jest promocyjną ceną.

- Zarówno na sieciowych stacjach, jak i niezrzeszonych widać, że najwięcej badanych konsumentów pojawia się około godz. 16.00. W mojej ocenie, to dobra pora na wizyty szczególnie dla osób aktywnych zawodowo. Większość z nich jest po pracy albo właśnie jedzie do domu i udaje się na zakupy - komentuje Urszula Cieślak, dyrektor marketingu w firmie BM Reflex.

Jeśli już musimy, najlepiej tankować rano i wybierać małe, niezrzeszone stacje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Znane sieci bardziej oddziałują na klientów niż właściciele pojedynczych punktów sprzedaży. Dzięki obecności w mediach, duże koncerny uchodzą w świadomości konsumentów jako zaufani dostawcy paliw. Poza tym stacje sieciowe mają bogatsze oferty pozapaliwowe. Wszystko to przyciąga potencjalnych klientów - dodaje analityk z Proxi.cloud.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. W autobusie było 53 osoby, nagle wypadł z trasy. Dramatyczne doniesienia TVP

Mniejsze stacje znajdują się zazwyczaj w mniejszych miejscowościach, przy drogach generujących mniejszy ruch. Na pewno po drodze do domu mogliśmy nie raz zauważyć taki punkt i w oczy rzucała nam się niewielka ilość klientów. Nie trzeba się bać - a możemy tylko skorzystać. Portfel i zegarek jeszcze nam za to podziękują.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agata Duda nie będzie zadowolona. Kwaśniewska oceniła pierwszą damę i dyskretnie wbiła jej szpilę
  2. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany
  3. Poniżająca kompromitacja świadka na ślubie. Wideo pokazuje jak panna młoda umierała z zażenowania, a goście płaczą ze śmiechu
  4. Trwa pogrzeb nastolatków z Ciborza. Padły druzgocące słowa
  5. Media obiegają informacje o żałosnej mistyfikacji. Sławomir oszukał wszystkich?

Źródło: Moto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News