Jest decyzja, w poniedziałek uczniowie na pewno nie pójdą do szkoły. Dramatyczne informacje z polskiej miejscowości

Jest decyzja, w poniedziałek uczniowie na pewno nie pójdą do szkoły. Dramatyczne informacje z polskiej miejscowości Źródło: Pikio.pl

Informacje jakie obiegły media są zaskakujące. Uczniowie wrócili do szkół zaledwie 13 dni temu, ale niemal codziennie pojawiały się niepokojące doniesienia na temat konieczności zamykania kolejnych placówek. Dyrektorzy stanęli przed wyjątkowo trudną sytuacją. Wiadomo, że w poniedziałek niektórzy uczniowie nie pójdą do szkoły, wraca nauczanie zdalne.

Informacje nie są niestety najlepsze. Obawy rodziców, uczniów oraz nauczycieli stają coraz bardziej zasadne. Niestety otwarcie szkół w trakcie trwania światowej pandemii to naprawdę ryzykowny ruch. Mimo iż minister edukacji zapewnia, że dyrektorzy otrzymali niezbędne wsparcie oraz wytyczne na temat nowych zasad funkcjonowania placówek, to szef ZNP Sławomir Broniarz przedstawił zupełnie inne zdanie w tej kwestii. Poniedziałek dla wielu uczniów będzie powrotem do czasów lockdownu - wraca nauczanie zdalne.

Przekazano informacje na temat zagrożenia w jakim znaleźli się uczniowie

Informacje na temat kolejnych zamykanych placówek, lub częściowo przenoszonych na naukę zdalną klas, codziennie pojawiają się w mediach. Dyrektorzy muszą oceniać ryzyko jakie zagraża żakom i w porozumieniu z sanepid wznawiać naukę zadalną, rezygnując z zajęć stacjonarnych. Wiadomo już, że kolejna taka decyzja zapadła. Uczniowie muszą przygotować się do lekcji odbywanych za pośrednictwem internetu. Poniedziałek przyniesie ogromne zmiany. Rodzice słysząc informacje na temat zagrożenia w jakim mogły znaleźć się ich pociechy, na pewno nie są zadowoleni. Nowy tydzień dla wielu zacznie się zupełnie inaczej, to już pewne. Wszystko za sprawą nauczycielki uczącej dwie klasy IV oraz dwie VII.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Uczniowie zostają w domach, zdecydowano o konieczności kwarantanny

Uczniowie z klasy IV b, IV c oraz VII a i VII b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach nie pojawią się w poniedziałek na zajęciach. W rozmowie z mediami potwierdzono informacje na temat nauczycielki mającej lekcje w tych czterech klasach. Niestety kobieta zakażona została koronawirusem i istnieje możliwość, iż mogła ona przekazać go swoim podopiecznym.

- Nauczycielka w minionym tygodniu przebywała na zwolnieniu lekarskim. W poniedziałek mija 10 dzień jej kontaktu ze społecznością szkolną - mówiła, cytowana przez Radio Zet, Magdalena Smolińska-Kornas pełniąca funkcję rzeczniczki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Puławach. Z związku z niepokojącymi ustaleniami związanymi z bezpieczeństwem uczniów oraz ewentualnego przenoszenia się koronawirusa na resztę uczniów uczęszczających do placówki dyrekcja zdecydowała się na wystąpienie z prośbą o możliwość zastosowania nauki zdalnej dla części żaków szkoły podstawowej. Decyzja już zapadła.

Dzisiaj grzeje: 1. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

2.Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

W poniedziałek cztery klasy nie przyjdą do szkoły

Cztery wspomniane wcześniej klasy od poniedziałku nie pojawią się w szkolnych ławach. Reszta uczniów będzie uczyć się w tradycyjnym trybie stacjonarnym. Radio Zet podaje, że w przypadku nauczycielka wróci do pracy już we wtorek. To właśnie wtedy kończy się jej 10-dniowy okres kwarantanny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz mocno zasmucona: "Mam niską emeryturę". Co mają powiedzieć Polki i Polacy?
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Ewa Drzyzga zastąpiła wielką gwiazdę TVN-u. Kilka lat temu podjęła ważną decyzję, piękne słowa dziennikarki

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News