Informacje przekazane przez naukowców są niepokojące
Psyh org
Agata Jaroszewska - 11 Kwietnia 2020

Niepokojące zjawisko, pojawiło się nagle. Naukowcy ostrzegają: To zły znak

Informacje przekazane przez naukowców nie napawają optymizmem i mogą wywołać niepokój u wielu osób. Sami badacze zaskoczeni są zjawiskiem, ponieważ pojawiło się ono nagle, w momencie gdy nikt się go nie spodziewał. Jest to największe takie zdarzenie w historii tych rejonów naszej planety.

Informacje przekazane przez naukowców to wynik obserwacji niemieckiej agencji zajmującej się tym tematem. Niepokojące zjawisko pojawiło się zupełnie niespodziewanie i nie jest to dobry znak.

KwarantannaWiele osób było w błędzie? Przebadali, na jaką odległość może roznosić się wirus, nawet lekarze są zaskoczeniCzytaj dalej

Przywykliśmy do informacji o szkodliwości dziury ozonowej

Dziura ozonowa to informacja, która co jakiś czas pojawia się w mediach i jest w jakiś sposób zakorzeniona w naszej świadomości. Wiemy, że to bardzo szkodliwe zjawisko, które spowodowane zostało działalnością człowieka. Przez cztery dekady walczono o zmniejszenie jej rozmiarów oraz zakazywano produkcji szkodliwych chemikaliów, głównie freonów, które mocno oddziałują na warstwę ozonową Ziemi.

Warstwa ta to nic innego, jak warstwa naturalnie występującego w stratosferze gazu, które chroni nas przed szkodliwymi promieniami docierającymi ze słońca. Promienie UV powodują między innymi raka skóry. Tym razem ku zaskoczeniu naukowców Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR) dziura ozonowa powstała nie nad Antarktydą, a w północnych rejonach Ziemi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Husky wychowany przez kotyHusky został wychowany przez koty. Teraz myśli, że jest jednym z nich, zadziwiające zdjęciaCzytaj dalej

To nie zwiastuje nic dobrego

- To niezwykłe wydarzenie. Co roku dochodzi do zubożenia warstwy ozonowej w Arktyce, ale to, co dzieje się w 2020 roku jest bardziej ekstremalne. […] W tej chwili Słońce nie jest zbyt wysoko, więc to naprawdę nie robi różnicy, ale jeśli ten stan rzeczy utrzyma się, odnotujemy coraz wyższe promieniowanie UV, więc nie jest to dobra sytuacja - powiedział Paul Newman z NASA.

Świadczy to głównie o tym, w jak złym stanie znajduje się obecnie środowisko planety, na której żyjemy. I chociaż według ekspertów sama dziura ma zamknąć się jeszcze w tym miesiącu, to samo jej pojawienie się jest bardzo niepokojącym zjawiskiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie

2. ”Królowe życia”: przyjaciel Dagmary trafił do szpitala psychiatrycznego. Kolejny dramat gwiazdy TTV

Światowi badacze przyglądają się sytuacji

W podobnym tonie wypowiada się także Diego Loyola, pracujący w Niemieckiej Agencji Kosmicznej, która zwróciła uwagę na problem.

- Dziura ozonowa, którą obserwujemy w tym roku nad Arktyką, ma maksymalne rozszerzenie poniżej 1 miliona kilometrów kwadratowych. Jest niewielka w porównaniu z dziurą antarktyczną, która może osiągnąć wielkość około 20–25 mln km2 o normalnym czasie trwania około 3–4 miesięcy - mówił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa
  2. Anna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustach
  3. Szumowski skomentował aferę obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Naraził się wielu osobom
  4. Zupa, która sytością i aromatem przewyższa nawet żurek. Zrobisz z resztek po Wielkanocy, a smak jest nieziemski
  5. Już nigdy nie wyrzucisz skorupek od jajek. Mają niesamowite działanie, przydatne zwłaszcza teraz
  6. Rolnicy wylewają całe cysterny mleka na pole. Druzgoczące zdjęcia obiegają światowe media

Ślub metamorfozaSchudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemianaCzytaj dalej

Źródło: MSN / Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News