Już się zaczęło, żywioł dokonuje ogromnych zniszczeń: straty są gigantyczne, jedna osoba zaginęła. Fatalne informacje o pogodzie zza granicy

Już się zaczęło, żywioł dokonuje ogromnych zniszczeń: straty są gigantyczne, jedna osoba zaginęła. Fatalne informacje o pogodzie zza granicy Źródło: .

Informacje o szalejącym żywiole obiegły światowe media. Śmiercionośna siła jest niezwykle niebezpieczna, meteorolodzy ogłosili zagrożenie najwyższego stopnia.

Informacje o szalejącym żywiole są niezwykle niepokojące. Sztorm, który atakuje wybrzeże Wielkiej Brytanii zabił już jedną osobę i spowodował ogromne straty, a to dopiero początek. Wydano oficjalne ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia. Życie wielu osób jest zagrożone.

Informacje zza granicy są bardzo niepokojące

Na terenie Wielkiej Brytanii szaleje sztorm o nazwie Ciara. Wiatr wieje tam obecnie z prędkością przekraczającą 100 km/godz. W miejscowości Aberdaron w północno-zachodniej Walii osiągnął nawet 149 km/godz. Tak silny sztorm stanowi ogromne zagrożenie dla życia, a informacje o szkodach napływają z całego kraju. W środkowej Szkocji trzy osoby zostały ranne, gdy runął kawałek dachu w pubie. Na południu Anglii służby ratunkowe prowadzą akcję poszukiwawczą zaginionego surfera, a w Londynie silny wiatr przewrócił dźwig na budowie.

Meteorolodzy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia dla całego kraju. W miejscowości Pateley Brigde w hrabstwie North Yorkshire ogłoszono najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia, który oznacza, że istnieje bezpośrednie zagrożenie życia dla mieszkańców tych terenów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Woda zalała tysiące domów i samochodów. W Szkocji sztorm spowodował lokalne wstrzymanie w dostawach prądu. Do odwołania wstrzymano ruch kolejowy na licznych odcinkach trasy, na innych ograniczono ilość i prędkość przejazdów. Dworzec Euston w Londynie oraz dworzec Waverley w Edynburgu są otwarte tylko dla pasażerów wysiadających.

Nie wiadomo, kiedy pogoda ulegnie poprawie

Linie lotnicze British Airways oraz Virgin Atlantic odwołały kilkadziesiąt lotów z londyńskich lotnisk. W związku z nagłą zmianą sytuacji pogodowej LOT również odwołał 3 loty z Warszawy do Londynu. W Wielkiej Brytanii lokalnie wstrzymano lub znacznie ograniczono ruch promów. Drugi raz w historii zamknięto ruch na Humber Bridge we wschodniej Anglii, czyli jednym z najdłuższych na świecie mostów wiszących.

Dzisiaj grzeje: 1. Brutalne morderstwo Polaka za granicą. Służby odnalazły tragiczny dowód, nie miał żadnych szans
2. W autobusie było mnóstwo dzieci, trwa akcja ratunkowa. Zatrważające wiadomości z zachodniej Polski
3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina…

Meteorolodzy przekazali informacje, że atak żywiołu utrzyma się w najwyższej sile co najmniej do końca niedzieli. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Nie wiadomo, kiedy pogoda ulegnie poprawie. 

Najlepsze newsy dzisiaj:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Pedofil zaatakował 11-latkę. Załatwiła go w najlepszy sposób, mężczyzna do końca życia będzie odczuwał ból na samą myśl
  4. Tomasz Stockinger walczy z poważną chorobą. Wypłynęły nowe informacje, sytuacja jest wyjątkowo napięta
  5. Najpierw zgwałcił swoją córeczkę, później jej koleżankę. Ujawniono, jak haniebnych czynów dopuścił się 41-letni Polak

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News