Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
Wikimedia Commons
Irmina Jach - 8 Sierpnia 2020

Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych

Informacje, które pojawiły się w krajowych mediach, są przerażające. Policja podała alarmujące wiadomości. Bilans zgonów prezentuje się naprawdę wstrząsająco. Nie żyją już 52 osoby, a kolejne 700 zostało rannych. Niestety, wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Możemy spodziewać się kolejnych doniesień na temat tragedii.

Informacje, które regularnie przekazuje polska policja, mrożą krew w żyłach. Jak każdego roku, okres wakacyjny jest czasem, w którym setki osób traci życie. Beztroski wypoczynek sprzyja lekkomyślnym zachowaniom, brawurze, a także zmęczeniu, które może być katastrofalne w skutkach. Nie bez znaczenia są także upały i nieprzewidywalne zjawiska atmosferyczne. Od czerwca zginęło już 52 osoby, a kolejne 700 zostało ranne. Funkcjonariusze nie mają złudzeń, to jeszcze nie koniec. Mroczna statystyka stale rośnie.

Biedronka koronawirus sanepidJest potwierdzenie, zakażenia w Biedronce. Sanepid pilnie poszukuje klientówCzytaj dalej

Informacje przekazane przez policję są przerażające

Najpoważniejszym problemem, z jakim corocznie zmagają się służby ratunkowe, są utonięcia. Głównym winowajcą jest w tym przypadku alkohol. Ze statystyk opublikowanych przez policję wynika, że w tym roku życie straciło w ten sposób aż 165 osób. Od 1 sierpnia zanotowano 33 zgony. W ubiegłym roku aż 21% wszystkich ofiar utonięć pozostawało pod wpływem napojów wyskokowych. Turyści zapominają także, że wypływanie na dmuchanych materacach i przecenianie swojej kondycji fizycznej mogą skończyć się śmiercią. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje także, by nie wchodzić do wody po długim opalaniu, unikać kąpieli na niestrzeżonych plażach, a także o niewchodzenie do morza lub jeziora tuż po posiłku. Lekceważeni podstawowych zasad ma katastrofalne skutki, o czym świadczą codziennie informacje na temat śmierci urlopowiczów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat swego czasu emitował jej hitowy serial, dziś mało kto poznaje ją poznajeByła ulubienicą widzów hitowego serialu na Polsacie. Dzisiaj nie da się jej poznać, spektakularna przemianaCzytaj dalej

Niestety, poważna jest także sytuacja na polskich drogach. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych pokazuje ogrom tragedii. W tym sezonie wakacyjnym na skutek wypadku drogowego zginęło już 218 osób. W samym sierpniu wydarzyło się aż 19 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W ciągu ostatniej doby życie straciło aż sześć osób. Najczęstszymi przyczynami tragedii są: zmęczenie, brawura, przekroczenie dozwolonej prędkości, zły stan techniczny pojazdu, lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak przerw na długich trasach, niebezpieczne manewry, a także używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Wpływ na katastrofalne statystyki ma wpływ również to, że dużo osób przemieszcza się na terenie kraju, zmierzając na urlopy.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę
2. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby
3. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych

Śmiertelne żniwo zbierają także afrykańskie upały, których w okresie wakacyjnym nie brakuje. Bardzo wysokie temperatury mogą prowadzić do przegrzania organizmu, udaru słonecznego, ale także do rozwoju poważnych schorzeń. Wiele osób w wakacje skarży się za zakrzepy, ataki astmy oraz choroby wątroby i szpiku kostnego. Intensywne słońce przyczynia się również do częstszego diagnozowania nowotworów oczu i skóry. To ciężki czas dla osób mających problemy z układem oddechowym lub układem krążenia. Szczególnie zagrożeni są emeryci i otyli. Lekarze apelują, by w okresie urlopowym unikać alkoholu i kofeiny. Bezwzględnie należy zasłaniać głowę i oczy, a także pić duże ilości wody. Tylko rozwaga może uchronić nas od stania się częścią śmiertelnej statystyki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne ostrzeżenie dla Polaków. Prawie cały kraj objęty zagrożeniem
  2. Na jaw wyszła prawda o bracie Agaty Dudy. Przerwał milczenie i zdradził ich prywatny sekret
  3. Prymarny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zagrożenie aż do 22 sierpnia
  4. Fatalne doniesienia o aktorze TVP i TVN. Ciężko chory, nie ma nawet na chleb
  5. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Rejs śmierć Leszek KowalewskiTajemnicza śmierć kultowego aktora „Rejsu”. Nigdy jej nie wyjaśnionoCzytaj dalej

Źródło: Policja.pl/Radio Szczecin/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News