Fatalne informacje z Polski o dwóch katastrofach na raz. Są ofiary śmiertelne i ranni, trwa pilna akcja ratunkowa

Fatalne informacje z Polski o dwóch katastrofach na raz. Są ofiary śmiertelne i ranni, trwa pilna akcja ratunkowa Źródło: pikio.pl

Tragiczne informacje z napłynęły z Polski. Doszło do dwóch katastrof w tym samym czasie, służby ratunkowe mają ręce pełne roboty. Niestety, są ranni.

Media obiegły dzisiaj informacje o dwóch katastrofach w Polsce. Doszło do problemów w ważnych ośrodkach przemysłowych. Służby opatrują rannych, jeden z nich jest wciąż poszukiwany.

Fatalne informacje z Polski. Doszło do dwóch katastrof

Przed godziną trzecią doszło do wstrząsu w Zakładach Górniczych Rudna, na Dolnym Śląsku. Wstrząs został oceniony przez ekspertów na sześć, w dziesięciostopniowej skali. W momencie, w którym doszło do wstrząsu, w kopalni było pięciu górników. Rozpoczęto akcję ratowniczą.

Na razie udało się wydobyć trzech z nich, czwartego udało się zlokalizować, ma obrażenia nogi, ale jest już wyciągany z kopalni przez służby. Jak podało TVP, wszyscy odnieśli obrażenia. Piątego górnika wciąż nie znaleziono i co gorsza, nie ma z nim kontaktu. Trwa akcja poszukiwawcza. Na miejscu jest już autobus Górniczego Pogotowia Ratowniczego z Sobina.

Poważna awaria ważnego ośrodka fabrycznego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W podobnym czasie w Dąbrowie Górniczej (Śląsk) doszło do awarii pieca hutnicznego w hucie Arcelor Mittal. W wyniku uszkodzeń, z kominów wydobył się ciemnobrązowy żrący dym, który spowił całe miasto. Zanieczyszczenia wydobywały się z kominów przez dłuższy czas. Jak podała rzecznika Arcelor Mittal, w pyle znajdowały się groźne tlenki żelaza.

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkanie w nim nie jest przyjemnością. Mieszkańcy twierdzą, że nad blokiem w Warszawie ciąży klątwa
2. Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze

Huta natychmiast zareagowała na awarię, poprzez wyhamowanie prac pieca do minimalnych parametrów. Wciąż nie wiadomo dlaczego doszło do uszkodzenia pieca. Nie wiadomo również, ile zanieczyszczeń przedostało się do powietrza. Poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Fani są zdruzgotani, smutne doniesienia o Dodzie. Nie wytrzymała, podjęto przykrą decyzję
  4. Nie żyje gwiazda Polsatu. Jej mąż przerywa milczenie
  5. Jackowski nie ma wątpliwości. Dojdzie do przełomu

Źródło: Polsat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News