Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre

Z ostatniej chwili: Nie żyje człowiek legenda, zasłużony dla Polski. Przykre Źródło: Pikio.pl

Informacje o śmierci mężczyzny obiegły krajowe media, był prawdziwą legendą. Nie żyje zasłużony Polak, wielu jest w żałobie.

Informacje o śmierci zasłużonego Polaka obiegły krajowe media, wiele osób jest bardzo zasmuconych tą nagłą wiadomością. Mężczyzna była prawdziwą legendą, zmarł 1 lipca 2020 roku.

Informacje o śmierci Zbigniewa Ludwiczaka obiegły krajowe media

Na portalu Szczecinecki Temat ukazała się informacja o śmierci Zbigniewa Ludwiczaka, zasłużonego Polaka. O śmierci mężczyzny poinformował jego syn, Grzegorz. 87-latek był wielokrotnym Mistrzem Polski w pływaniu w kategorii masters, pozostawał aktywny niemal do ostatnich chwil życia.

Zbigniew Ludwiczak był bardzo znaną postacią w Szczecinku. Wieloletni nauczyciel WF był prekursorem pływania i założycielem szczecineckiej akrobatyki. Był aktywny do ostatnich dni swego życia, jeszcze kilka dni temu zamykał rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Był wielokrotnym mistrzem Polski i rekordzistą w pływaniu w kategorii masters.

Informacje o śmierci zasłużonego Polaka zasmuciły wiele osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Pływam od młodych lat. W Szczecinku znalazłem się w 1945 roku. To był październik. W 1946 roku to właśnie tutaj w Szczecinku na jeziorze nauczyłem się pływać. Jestem z Poznania, dlatego owszem kąpałem się, ale w Warcie, ale to nie było jeszcze pływanie. Potem wystartowałem w mistrzostwach wojewódzkich, które raz nawet odbyły się w Szczecinku, potem w Wałczu oraz kilka razy w Białogardzie i Koszalinie. [...] Przerwałem pływanie, kiedy doszedłem do wniosku, że na wodach otwartych dobrych wyników już nie osiągnę. Dopiero, kiedy 27 kwietnia 2002 r. powstał basen w Szczecinku, zacząłem pływać, ale już tylko tak dla zdrowia. Początkowo robiłem to dwa, trzy razy w tygodniu. Teraz systematycznie pływam trzy razy w tygodniu - mówił o swojej pasji mężczyzna w rozmowie z portalem Szczecinecki Temat.

Dzisiaj grzeje: 1. Żałoba i smutek w Watykanie, smutne informacje o Ratzingerze. Niestety, nie żyje brat papieża Benedykta XVI

2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

- Jestem posiadaczem sześciu rekordów Polski. Oczywiście, co zawsze podkreślam, w swojej kategorii wiekowej. Najpierw było to w kategorii 70+, potem dwa rekordy już 800 metrów w kategorii 75+. Ostatni rekord udało mi się pobić w 2014 r. Jeden z nich jeszcze jest aktualny - chwalił się jeszcze niedawno Zbigniew Ludwiczak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  3. Współpracownicy Jaworowicz ujawnili całą prawdę o niej. Przed kamerami nie dało się zauważyć, dla niektórych może być wstrząsem
  4. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  5. Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem
  6. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Nie dotyczy epidemii, każdy powinien się zapoznać

Źródło: Szczecinecki Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News