Impreza dla seniorów – wiele osób po przeczytaniu takiego hasła wyobraża sobie spokojne i statyczne spotkanie przy herbatce oraz krzyżówkach. Nic bardziej mylnego! Starsi ludzie nie muszą odmawiać sobie rozrywek, a dzisiejsze społeczeństwo, na szczęście, jest tego coraz bardziej świadome. Gdzie dziś zaszaleć mogą starsi ludzie? Opowiadamy w poniższym artykule.

Impreza dla seniorów – co się na niej robi? Okazuje się, że starsi ludzie nie są skazani tylko na telewizor i ciepłe kapcie. Jest wiele możliwości, dzięki którym emeryci mogą wprawić swoje ciała w ruch, a przy tym poznawać nowych ludzi i po prostu świetnie się bawić. Jedno z takich wydarzeń odbędzie się już za tydzień, w weekend 19 i 20 października.

Impreza dla seniorów – Poznań wychodzi naprzeciw potrzebom

Viva Seniorzy! – pod takim hasłem odbywa się impreza w Poznaniu, która dedykowana jest dla emerytów i najstarszych mieszkańców miasta. Program całego wydarzenia jest bardzo bogaty, przewiduje bowiem różnorodne atrakcje, między innymi liczne warsztaty, wykłady, a także warsztaty ruchowe prowadzone przez wykwalifikowane osoby w Centrum Medycznym Stanley.

Cała impreza podzielona jest na 4 kategorie: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie. Poza częścią rekreacyjną, przewidziane są też przyjemności takie jak koncerty. Wystąpi między innymi „Chór Kameralny Poznańskie Senioritki”, a także zespołu „Skaldowie”. Każdy znajdzie więc dla siebie coś ciekawego.

Część większego przedsięwzięcia

Wydarzenie, które będzie trwało przez 2 dni, jest jedynie częścią większego projektu, który będzie trwał przez 1,5 miesiąca i odbywał się pod nazwą „Senioralni”. Prezydent Poznania już otworzył tę imprezę, zapraszając na nią wszystkie zainteresowane osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie! Te słowa go pogrążą

W piątek 19 października, a także w sobotę 20 października nie warto siedzieć w domu. Jeśli ktoś mieszka w Poznaniu lub bliskiej jego okolicy, warto skorzystać z oferty, którą przygotowało miasto. Wejście na imprezę możliwe jest od ul. Głogowskiej, a dla zmotoryzowanych od ul. Śniadeckich.

Jest to największa tego typu impreza w kraju. Wstęp jest biletowany i kosztuje 11 zł za jeden dzień, a 15 zł za dwa dni. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z parkingu, wówczas zapłacić trzeba będzie odpowiednio 25 i 35 złotych. Cały program wydarzenia można zobaczyć na stronie internetowej imprezy, znajdującej się pod adresem www.vivaseniorzy.pl.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Polsce ugryzł ją niebezpieczny pająk! Będzie jeździć na wózku do końca życia.
  2. Wypadek na Słowacji odebrał mu ojca. Syn Słowaka chce wymierzyć Polakom niewyobrażalną karę
  3. Myślisz, że znasz i rozumiesz swojego psa? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, jak bardzo się mylisz
  4. Makijaż dla 40-latki. Te sposoby odmienią twój makijaż!

Na wieść o śmierci Kory Gienek Loska zaczął się ruszać. Gwiazdy, które zapadły w śpiączkę

Zobacz również