Seniorzy - ruszajcie na zabawę! Fantastyczne wydarzenie, nie warto siedzieć w domu

Seniorzy - ruszajcie na zabawę! Fantastyczne wydarzenie, nie warto siedzieć w domu Źródło: Fot. Pixabay

Impreza dla seniorów - wiele osób po przeczytaniu takiego hasła wyobraża sobie spokojne i statyczne spotkanie przy herbatce oraz krzyżówkach. Nic bardziej mylnego! Starsi ludzie nie muszą odmawiać sobie rozrywek, a dzisiejsze społeczeństwo, na szczęście, jest tego coraz bardziej świadome. Gdzie dziś zaszaleć mogą starsi ludzie? Opowiadamy w poniższym artykule.

Impreza dla seniorów - co się na niej robi? Okazuje się, że starsi ludzie nie są skazani tylko na telewizor i ciepłe kapcie. Jest wiele możliwości, dzięki którym emeryci mogą wprawić swoje ciała w ruch, a przy tym poznawać nowych ludzi i po prostu świetnie się bawić. Jedno z takich wydarzeń odbędzie się już za tydzień, w weekend 19 i 20 października.

Impreza dla seniorów - Poznań wychodzi naprzeciw potrzebom

Viva Seniorzy! - pod takim hasłem odbywa się impreza w Poznaniu, która dedykowana jest dla emerytów i najstarszych mieszkańców miasta. Program całego wydarzenia jest bardzo bogaty, przewiduje bowiem różnorodne atrakcje, między innymi liczne warsztaty, wykłady, a także warsztaty ruchowe prowadzone przez wykwalifikowane osoby w Centrum Medycznym Stanley. Cała impreza podzielona jest na 4 kategorie: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie. Poza częścią rekreacyjną, przewidziane są też przyjemności takie jak koncerty. Wystąpi między innymi "Chór Kameralny Poznańskie Senioritki", a także zespołu "Skaldowie". Każdy znajdzie więc dla siebie coś ciekawego.

Część większego przedsięwzięcia

Wydarzenie, które będzie trwało przez 2 dni, jest jedynie częścią większego projektu, który będzie trwał przez 1,5 miesiąca i odbywał się pod nazwą "Senioralni". Prezydent Poznania już otworzył tę imprezę, zapraszając na nią wszystkie zainteresowane osoby.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W piątek 19 października, a także w sobotę 20 października nie warto siedzieć w domu. Jeśli ktoś mieszka w Poznaniu lub bliskiej jego okolicy, warto skorzystać z oferty, którą przygotowało miasto. Wejście na imprezę możliwe jest od ul. Głogowskiej, a dla zmotoryzowanych od ul. Śniadeckich. Jest to największa tego typu impreza w kraju. Wstęp jest biletowany i kosztuje 11 zł za jeden dzień, a 15 zł za dwa dni. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z parkingu, wówczas zapłacić trzeba będzie odpowiednio 25 i 35 złotych. Cały program wydarzenia można zobaczyć na stronie internetowej imprezy, znajdującej się pod adresem www.vivaseniorzy.pl.ZOBACZ TAKŻE:
  1. W Polsce ugryzł ją niebezpieczny pająk! Będzie jeździć na wózku do końca życia.
  2. Wypadek na Słowacji odebrał mu ojca. Syn Słowaka chce wymierzyć Polakom niewyobrażalną karę
  3. Myślisz, że znasz i rozumiesz swojego psa? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, jak bardzo się mylisz
  4. Makijaż dla 40-latki. Te sposoby odmienią twój makijaż!
Następny artykuł