Miliony Polaków wybrało popularne imię dla dziewczynki dla swoich córek. Nie wiedzą, jak straszne ma znaczenie

Miliony Polaków wybrało popularne imię dla dziewczynki dla swoich córek. Nie wiedzą, jak straszne ma znaczenie Źródło: Unsplash/The Honest Company

Popularne imię dla dziewczynki ma tak naprawdę przerażające znaczenie, a wielu rodziców w Polsce właśnie nim nazwało swoje córeczki. Każdy, kto dowie się, co ono oznacza, z pewnością zastanowi się kilka razy, zanim wybierze je dla swojej pociechy.

Imię dla dziewczynki, która dopiero przyszła na świat, spędza sen z powiek niektórym rodzicom. Partnerzy głowią się nad idealnym i pięknym imieniem i zazwyczaj wybierają takie, które ładnie brzmi, jest oryginalne lub podoba się większości osób. Zdecydowana mniejszość patrzy na jego znaczenie i, jak się okazuje, jest to poważny błąd. Jedno z najpopularniejszych imion, które Polacy dość często dają swoim córkom, tak naprawdę oznacza coś przerażającego. 

Modne imię dla dziewczynki 

Coraz częściej młodzi rodzice podążają za modą i chcą, aby ich dziecko miało imię, które zachwyci każdego. Wiele osób idzie za trendami, które nie zawsze się sprawdzają. Partnerzy często nie zastanawiają się nad tym, czy nadane niemowlakowi imię w przyszłości nie będzie budziło kontrowersji. Jak się okazuje, czasami moda może być zgubna. 

Przerażające znaczenie popularnego imienia

Jak się okazuje, wielu Polaków, którym urodziła się dziewczynka, zdecydowało się na nadanie jej imienia Amelia. Chociaż brzmi pięknie i podoba się większości społeczeństwa, jego znaczenie jest przerażające. Zapewne większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Imię Amelia wywodzi się z języka greckiego i oznacza wadę wrodzoną, która polega na braku kończyn. Dosłowne tłumaczenie tego słowa to "brak kończyny". Chyba wielu rodziców przemyślałoby kilka razy wybór tego imienia dla swojego dziecka. Nikt w końcu nie chce być kojarzony przez pryzmat swojego imienia w sposób negatywny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Coraz częściej zdarza się, że gdy dziecko dorasta ma pretensje do rodziców, którzy dali mu oryginalne bądź kontrowersyjne imię. To co podoba się nam, nie zawsze będzie akceptowalne w społeczeństwie. Warto zatem kilka razy zastanowić się czy nietypowe imię wybrane dla niemowlaka, nie będzie przyczyną nieprzyjemności w późniejszym życiu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie
  2. W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia
  3. 4-latka rozpaczliwie chciała obudzić mamę. Niestety nie wstała, teraz wszyscy próbują rozwiązać mroczną tajemnicę
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach.
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News