Ojciec przejęzyczył się podając urzędnikowi USC imię nadawane córce. Przez błąd brzmi komicznie

Ojciec przejęzyczył się podając urzędnikowi USC imię nadawane córce. Przez błąd brzmi komicznie Źródło: unsplash.com/Senjuti Kundu

Imię dla dziewczynki miało być wyjątkowe. Nie każdy jednak wie, jak je poprawnie zapisać. Pewien urzędnik zrobił drobny błąd w zapisie, a efekt jest niezwykle zabawny.

Imię dla dziewczynki według chyba każdego rodzica to ważny wybór. Niektórzy decydują się na tradycyjne, polskie imiona, inni chcą czegoś bardziej egzotycznego. Czasem wprost sięgają do zagranicznych inspiracji, innym razem tworzą wariacje na temat bardziej popularnych imion. Tak było w tym przypadku - nawet tata się pomylił, doprowadzając do zabawnej gafy.

Rodzice wybrali imię dla dziewczynki

Rodzice po namyśle zadecydowali, że ich córeczka będzie się nazywać Paola. To dosyć oryginalne imię, ale wciąż na tyle proste, by rodacy nie mieli zbytniego problemu z wymową czy zapisem. Wystarczyło tylko zarejestrować dziecko pod tym imieniem u urzędnika USC. Zadanie miał wykonać dumny tata. Na miejscu doszło jednak do nietypowej pomyłki z winy ojca.

Podczas podawania imienia swojej córeczki mężczyzna się pomylił. Zamiast "Paola" powiedział "Paulina". Szybko się zorientował, że popełnił okropny błąd i natychmiast się zreflektował. Nie był jednak dość szybki. Urzędnik zdążył już zacząć zapisywać Paulinę, a gdy w ostatniej chwili próbował się poprawić, wyszedł mu z tego nadzwyczaj dziwny twór - Pauola.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To nie jedyne zabawne imię

Dziewczyna do dziś nosi imię zapisane z błędem. Znajomi za każdym razem dziwią się, gdy słyszą tak nietypową wariacją na temat popularnej Pauliny. Sama zainteresowana wydaje się pogodzona ze swoim losem i nie narzeka. Bardzo możliwe, że dzięki literówce faktycznie czuje się bardziej wyjątkowo niż jej rówieśniczki ze zwykłymi imionami.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Pauola to nie jedyna zabawnie brzmiące imię dla dziewczynki, jakie można spotkać w Polsce. Zdarza się, że rodzice czerpią pomysły z Francji, gdzie popularne jest imię Mélina, które tam nic nie znaczy. W naszym kraju kojarzy się dosyć jednoznacznie i nie jest to dobra konotacja. O dziwo, nie przeszkadzało to aż 57 osobom w nazwaniu tak swojej córki.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł