Mama odpoczywała po porodzie. W tym czasie teściowa z mężem zmienili imię dziecka w dokumentach

Mama odpoczywała po porodzie. W tym czasie teściowa z mężem zmienili imię dziecka w dokumentach Źródło: youtube.com/ terisia654

Imie dla chłopca okazało się prawdziwą kością niezgody pewnej rodziny. Kobieta, która urodziła zdrowego chłopca, myślała, że dziecko zostanie nazwane tak, jak ustalała to ze swoim mężem. Nie spodziewała się jednak, że teściowa, jak i jej ukochany mają zupełnie inne plany na personalia potomka. Gdy świeżo upieczona mama odpoczywała po porodzie, jej bliscy zdecydowali się, na nadanie maleństwu zgoła innego imienia.

Imie dla chłopca bywa prawdziwą zagwozdką dla rodziców, którzy mają zazwyczaj odmienne wizje nazwania swojego potomka. Nie inaczej było w pewnej, amerykańskiej rodzinie, w której doszło do sprzeczki spowodowanej niemożnością zdecydowania się pomiędzy imionami Finley a Finlay. Za pierwszą opcją optowała matka dziecka, a za drugą ojciec i teściowa. Kobiecie wydawało się, że doszła do porozumienia z małżonkiem i imieniem chłopca tak, jak chciała. Nie wiedziała jednak, w jak wielkim błędzie się znajduje.

Imie dla chłopca wywołało burzę w rodzinie. Matka ojca dziecka interweniowała

Mimo że Amerykanka była święcie przekonana, że jej dziecko zostanie nazwane imieniem Finley, to jej mąż i teściowa mieli chytry plan, aby zapobiec takiemu nazwaniu nowo narodzonego dziecka. Kiedy kobieta spała po porodzie, babcia chłopca i ukochany kobiety zdecydowali się iść do urzędu i zamienić imię na Finlay, czyli tak, jak pierwotnie chciał świeżo upieczony ojciec.

- Mój syn ma 2 miesiące i właśnie odkryłam, że w jego oficjalnych dokumentach mój mąż zapisał jego imię jako Finlay zamiast Finley. Oczywiście jestem wściekła, bo powiedziałam mu, że zgadzam się na imię pod warunkiem, że będzie zapisywane jako Finley, a on zgodził się na to jeszcze przed narodzinami dziecka. Jego matka nawet zaadresowała prezent na Święta z imieniem Finlay, a kiedy powiedziałam o tym mężowi, nie miał na tyle przyzwoitości, żeby wyznać mi prawdę! Przez 2 miesiące pozwalał mi wierzyć w to, że imię naszego syna brzmi Finley, mimo że w dokumentach figuruje jako Finlay. Odkryłam to, kiedy chciałam poprawić błąd na jego akcie urodzenia. Mąż powiedział, że od razu pożałował swojego czynu, ale że bał mi się do tego przyznać. - wyznała amerykanka na łamach listu do redakcji portalu State.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teściowa jest manipulatorką

Kobieta, mimo wściekłości do swojego męża, powiedziała, że dużą winę za zaistniałą sytuację ponosi ona sama, bo nie potrafiła do tej pory sprzeciwiać się swojej teściowej i dała jej pełne prawo do wchodzenia w swoją prywatność. Jak sama powiedziała, błąd w imieniu dziecka jest dla niej cenną lekcją i zamierza skonfrontować się z nielubianą przez siebie matką swojego męża.

- Ona mieszka parę stanów dalej, więc wszystko odbyło się przez telefon. Próbowała przekonać go, żeby dał naszemu synowi pierwsze imię, którego nie znoszę i powiedziała, że “będę się wściekać, ale w końcu mi przejdzie".[...] Wina w dużym stopniu leży także po stronie mojego męża i wspólnie to przepracowujemy, ale czuję, że trzeba powiedzieć coś mojej teściowej. Czy powinnam się z nią skonfrontować? Czy zostawić to zadanie mojemu mężowi? A może powinniśmy porozmawiać z nią razem? - zastanawiała się autorka listu.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce

Źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News