Koledzy dręczą go przez jego imię. Boi się chodzić do szkoły

Koledzy dręczą go przez jego imię. Boi się chodzić do szkoły Źródło: Flickr

Imię dla chłopca to ważna decyzja każdego rodzica. Wybór jest ogromny: od tradycyjnych polskich imion przez rzadko spotykane, zagraniczne. To bardzo indywidualna decyzja, która, jak się okazuje, może mieć ogromny wpływ na życie dziecka. Ostatnio dochodzi nawet do dręczenia z powodu imienia nadanego przez rodziców.

Imię dla chłopca ma ogromne znaczenie dla rodziców. Często trwają długie dyskusje na ten temat jeszcze przed narodzinami dziecka. Wiele osób decyduje się na tradycyjne, popularne w Polsce imiona. Część rodziców jednak pragnie, aby ukochana pociecha nosiła oryginalne imię, często zagraniczne. Jak się okazuje, powinni być ostrożni, bo imię może stać się powodem do wyśmiewania.

Imię dla chłopca powodem nieszczęść

Pani Joanna nie miała wątpliwości, jakie wybierze imię dla chłopca. Dla niej tylko jedno wydawało się odpowiednie - Brajan. Kiedy dumna mama przedstawia swojego syna albo mówi o jego imieniu widzi, że ludzie nieprzychylnie się uśmiechają. Zmienia się także ich podejście do kobiety. Zaczynają zachowywać się bardziej oschło, nie traktują pani Joanny poważne.

Jednak nie tylko ona spotkała się z nieprzyjemnościami. Imię dla chłopca najwięcej przykrości sprawia... właśnie dziecku. Koledzy w szkole są dla niego bezlitośni. Ciągle mu dokuczają i naśmiewają się z niego. Oburzona takim postępowaniem kobieta postanowiła napisać na ten temat kilka słów w internecie.

- Mój syn ma osiem lat i bardzo cierpi z powodu szyderstw i złośliwych uwag na temat swojego imienia. Koledzy i koleżanki ze szkoły są bezlitośni. Przykro jest mi to mówić, ale nauczyciele także. Poza tym nie tylko środowisko szkolne dopuszcza się uszczypliwości wobec Brajanka. Wszędzie, gdzie tylko musi podać swoje imię, spotyka się ze złośliwymi uśmiechami i niedowierzaniem… Niestety moja interwencja nie zawsze jest możliwa. Spośród złośliwych komentatorów najgorsze są chyba inne dzieciaki. Niektóre nie chcą się bawić z synem i paskudnie go przezywają - opowiada przejęta pani Joanna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To wina rodziców?

Dzieci oczywiście nie wymyślają powodów do śmiechu sami. Wiedzę czerpią od rodziców i nauczycieli, którzy musieli mówić, że to imię dla chłopca jest z jakiegoś powodu brzydsze lub gorsze. Pani Joanna często spotyka się z opiniami, że Brajan to imię nadawane dzieciom w rodzinach patologicznych.

Winny jest także internet. Można tam znaleźć mnóstwo memów i negatywnych komentarzy odnoszących się do imienia. Kiedy dzieci posłuchają i poczytają, że z takiego imienia można się pośmiać, prawdopodobnie będą to robić. Brajan cierpi szczególnie. Docinki kolegów doprowadziły do tego, że chłopiec bał się iść do szkoły.

- Brajan wielokrotnie wracał ze szkoły z płaczem i mówił, że ma brzydkie imię. Tłumaczyłam mu i pocieszałam go, że wcale tak nie jest i to zachowanie jego rówieśników aż się prosi o uwagę. Niestety nie na wiele się to zdało. Doszło nawet do tego, że Brajan poprosił nas, żebyśmy zmienili mu imię na Bartek i tak go nazywali. Gdy powiedzieliśmy, że to niemożliwe, przez kilka dni odmawiał chodzenia do szkoły - mówi matka chłopca.

Mimo to, pani Joanna nie żałuje wyboru imienia. Uważa, że syn z wiekiem zrozumie pewne rzeczy, na przykład, że wybrane przez nią imię dla chłopca jest całkowicie normalne i ładne. Według oburzonej mamy to inni ludzie powinni zmienić swoje podejście do pewnych kwestii.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Rodzice sympatycznej prezenterki DDTVN to znani aktorzy! Na pewno ich znacie! 
  2. Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  3. Kuzynka premiera Morawieckiego dostała państwową posadę. Kariera jak z bajki
  4. Doda zamierza odejść z show-biznesu. Jej ostatnie słowa zaniepokoiły fanów
  5. Dramat Krzysztofa Jackowskiego. Rodzina jasnowidza jest nękana

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News