Ostrzeżenie dla 13 województw. Wysokie temperatury, mogą zagrażać życiu i zdrowiu

Ostrzeżenie dla 13 województw. Wysokie temperatury, mogą zagrażać życiu i zdrowiu Źródło: screen shot z "Ventusky"

IMGW ostrzega - 13 województw jest zagrożonych niezwykle ciężkimi upałami. Temperatury będą niebywale wysokie, a wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Należy więc zachować ostrożność. Szczególnie powinni na siebie uważać mieszkańcy tych województw.

IMGW podało najnowsze informacje związane ostrzeżeniami drugiego stopnia. W tym momencie dotyczą one aż 13 województw, w których będzie naprawdę gorąco. Sytuacja taka będzie utrzymywała się jeszcze do środy - aż do późnego wieczora. Oto zalecenia, które należy wdrożyć, aby poradzić sobie w czasie upałów.

IMGW ostrzega - w 13 woj. temperatura może sięgać nawet do 34 st. Celsjusza

IMGW podaje kolejne ostrzeżenia. Wczoraj najbardziej zagrożonymi upałami było zaledwie 8 województw. Sytuacja z dnia na dzień pogarsza się jednak. Teraz do 8 dołączyło kolejnych 5, w których temperatury oscylować będą pomiędzy 29-34 st. Celsjusza. Najbardziej zagrożone woj. to:

 • pomorskie
 • mazowieckie
 • podkarpackie
 • opolskie
 • dolnośląskie
 • małopolskie
 • lubuskie
 • śląskie
 • zachodniopomorskie
 • łódzkie
 • świętokrzyskie
 • wielkopolskie
 • kujawsko-pomorskie

Najbardziej niekorzystna dla zdrowia temperatura wystąpi we Wrocławiu, Szczecinie i Poznaniu. Wyniesie tam od 32 do nawet 34 st. Celsjusza. "Najchłodniej" natomiast ma być w Białymstoku i Trójmieście. Temperatura wahać będzie się od 28 do 30 st. Celsjusza. W tych dniach lepiej pozostać w domu orz zrezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niebezpieczeństwo nad wodą. Zagrożeni ludzie starsi i dzieci

Szczególnie niebezpiecznie jak zwykle ma być nad wodą. Wielu ludzi wieczorami chcąc ulżyć sobie w upale wchodzi do basenów. Największe zagrożenie stanowią niestrzeżone zbiorniki wodne, które nie są przebadane przez inspekcję sanitarną. W takich akwenach możemy się zatruć lub utopić. Pod żadnym pozorem nie można pływać w niedozwolonych miejscach, gdzie nie czuwa ratownik.

Nie wolno także wchodzić do wody po wpływem alkoholu. Należy nieustannie mieć na widoku własne dzieci. Ponadto w południe nie wolno pozostawiać swojego samochodu bez otwartych szyb z zamkniętymi dziećmi lub zwierzętami w środku. W samochodach wystawionych na promienie słoneczne temperatura potrafi osiągnąć w środku nawet powyżej 50 st. Celsjusza.

Należy także mieć na uwadze osoby starsze, które w takich warunkach mogą dostać udaru. Gdy zauważy się u kogoś niepokojące objawy, takie jak utrudniona komunikacja czy upośledzona mimika, koniecznie trzeba powiadomić odpowiednie służby, np. dzwoniąc pod nr 112.

ZOBACZ TAKŻE

 1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, historia jest przerażająca
 2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery. Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
 3. Ewa Farna skrzętnie ukrywała męża przed mediami. Ma gigantyczny majątek, kim jest?
 4. Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty
 5. Porażająca metamorfoza córki Przybylskiej. Oliwia Bieniuk została zjawiskową blondynką (FOTO)
 6. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News