Jest drugi stopień ostrzeżenia. Żywioł uderzy w polską miejscowość

Jest drugi stopień ostrzeżenia. Żywioł uderzy w polską miejscowość Źródło: screen/ventusky

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, będzie więc dosyć niebezpiecznie. Niektóre rejony Polski będą zagrożone intensywnym uderzeniem żywiołu.

IMGW zdecydowało się na wydanie ostrzeżeń dla ośmiu województw. Poniedziałek wielu Polakom upłynie pod znakiem zagrożeń meteorologicznych. Przed zaplanowaniem czasu na zewnątrz trzeba bezwzględnie sprawdzić komunikaty pogodowe, ze względu na zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia dla dwóch województw

Ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą dwóch województw na południu kraju: większości podkarpackiego oraz części małopolski. Zagrożenie dotyczy bardzo intensywnych opadów deszczu, które mogą powodować poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, jak i znaczne utrudnienia komunikacyjne. Zaleca się przestrzeganie zaleceń służb ratowniczych, lepiej odpuścić sobie górskie wycieczki. Przewiduje się, że opady będą na poziomie od 35 do nawet 50 mm na metr kwadratowy. 

Ponadto w jednym powiecie wydano ostrzeżenie dotyczące bardzo intensywnych opadów śniegu. Dotyczy ono powiatu tatrzańskiego w województwie małopolskim. Przewiduje się wzrost pokrywy śnieżnej na poziom od 25 do 35 cm. Ostrzeżenie będzie obowiązywać do 24 grudnia, godziny 06:00.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami i ulewnymi deszczami

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto spora część kraju jest również objęta zagrożeniami pierwszego stopnia dotyczącymi opadów deszczu. Ostrzeżenia wydano dla południa województwa śląskiego, niemal całej Wielkopolski (poza powiatem olkuskim i miechowskim), północnego-wschodu świętokrzyskiego oraz północy Podkarpacia (pozostała część jest objęta zagrożeniem 2 stopnia). Oprócz tego zagrożona jest niemal cała Lubelszczyzna (poza północnym-wschodem) oraz kilka powiatów na Mazowszu, na wschodzie i południowym wschodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyłapała męża z córką w kuchni. Już nigdy nie zapomni tego widoku, wszystko nagrała kamerą
2. Zatruli się świątecznym alkoholem. Co najmniej 11 osób nie żyje, ponad 300 trafiło do szpitala, tragiczne informacje z zagranicy

Wydano także komunikaty z ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed wyjątkowo gęstą mgłą, która powinna szczególnie zwiększyć czujność pieszych i kierowców. Gęsta mgła ma pojawić się w całym województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz na północy mazowieckiego. Przewiduje się, że widoczność będzie ograniczona do 200 metrów, a miejscami nawet do 100. Ostrzeżenie dotyczące zamglenia wygasa dzisiaj o 13:00.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Senator milioner ŻĄDA od Karolaka małej fortuny. Aktor ma do spłaty dług
  3. Ile kwadratów widzisz na tym obrazku? Zaledwie 1% ludzi potrafi podać poprawną odpowiedź, wyzwanie tylko dla spostrzegawczych
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Rafał usłyszał dziwny skowyt z lasu. Szczeniak owczarka nie miał szans uwolnić się z pułapki

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News