Pozostało kilka godzin. IMGW pilnie ostrzega

Pozostało kilka godzin. IMGW pilnie ostrzega Źródło: Pixabay/705847

IMGW wydało pilne ostrzeżenia, zostało zaledwie kilka godzin, w ciągu najbliższych kilku dni sytuacja zmieni się diametralnie. Wiele regionów będzie zagrożonych, lepiej się odpowiednio przygotować. Warunki pogodowe zdecydowanie nie będą nam sprzyjać.

IMGW wydało pilne ostrzeżenia dla wielu regionów. W czasie najbliższych kilku dni warunki pogodowe bardzo się zmienią. W wielu miejscach wystąpią burze, mogą pojawić się również opady gradu. Które regiony mogą się spodziewać znacznego pogorszenia warunków pogodowych?

IMGW wydało pilne ostrzeżenia, sytuacja zmieni się diametralnie

Najbliższe dni w Polsce będą deszczowe, w niektórych regionach pojawią się burze, a gdzieniegdzie nawet opady gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. 

W czwartek na przeważającym obszarze wystąpią przelotne opady deszczu. Burz można się spodziewać w regionach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, warińsko-mazurskim oraz podkarpackim. lokalnie może pojawić się grad. Wysokość opadów, jaką prognozuje instytut to 20 mm, lokalnie 25 mm. Termometry wskażą temperaturę od 19 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach, 21 w Łodzi, Wrocławiu, Koszalinie, Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim, w Suwałkach termometry pokażą nawet 25 stopni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z kolei w piątek pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami burze. Zachodnia część kraju zostanie objęta opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów osiągnie 20 mm. Z kolei termometry wskażą od 22 do 26 stopni Celsjusza oraz ok. 20 stopni na Pomorzu i południu Polski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę

2. Nigdy nie jedz parówek z dodatkiem jednego składnika. Jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia

W sobotę zachmurzenie będzie duże oraz umiarkowane, w kraju pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura osiągnie od 23 do 27 stopni Celsjusza, w kotlinach górskich oraz na Wybrzeżu będzie nieco chłodniej - ok. 19 do 21 stopni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczny wypadek w Polsce. Samochód i motor zderzyły się w trakcie wyścigu, nagła interwencja służb
  2. Panna młoda spróbowała weselnego tortu, a potem stało się coś strasznego. Fatalna pomyłka doprowadziła do tragedii
  3. Smutne doniesienia o Małyszu. Okropna sytuacja, nie mieli litości
  4. Bożena Dykiel zdradziła swój bardzo dziwny sekret. Jej wyznanie może przyprawić o zawrót głowy
  5. Co się stało z Foremniak? Do sieci trafiły zdjęcia, postarzała się o kilkadziesiąt lat
  6. Krzysztof Jackowski ostrzega Andrzeja Dudę. Miał dramatyczną wizję, Prezydent będzie w niebezpieczeństwie

Źródło: TVP Info, Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News