IMGW ostrzeżenia pogodowe
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 9 Listopada 2020

W nocy wydano pilne ostrzeżenia dla kilku województw. Sytuacja jest poważna

IMGW w nocy z niedzieli na poniedziałek wydał ostrzeżenia pogodowe. Jak się okazuje, w kilku województwach sytuacja pogodowa zrobi się niebezpieczna.

IMGW pod osłoną nocy wydał ostrzeżenia pogodowe dla kilku województw. W tych regionach zapowiada się niebezpieczne zmiany pogodowe, które mogą stworzyć zagrożenie na drogach. Zapowiedziano również znaczne ochłodzenie.

Smutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelSmutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelCzytaj dalej

IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw. Będzie niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z niedzieli nie poniedziałek wydał ostrzeżenia przed gęstymi mgłami głównie dla południowej części Polski. Sytuacja w tych regionach może zrobić się niebezpieczna, a warunki drogowe z pewnością będą znacznie utrudnione. Synoptycy zapowiedzieli również, że czeka nas znaczne ochłodzenie.

IMGW wydał w nocy ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami łącznie dla dziewięciu regionów południowej części Polski. W tych regionach prognozowane jest wystąpienie gęstej mgły, która sprawi, że widzialność zostanie znacznie ograniczona. To ważne, byśmy zachowali szczególną ostrożność na drogach.

Alerty wydane przez instytut będą obowiązywały w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim, w niemal całym małopolskim oraz podkarpackim. Ostrzeżeniami objęto również południowe części województw: wielkopolskiego, łódzkiego oraz świętokrzyskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W wymienionych regionach sytuacja na drogach może okazać się niebezpieczna. Widzialność będzie ograniczona nawet do 100 metrów, co oznacza, że powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas ruchu drogowego. Piesi oraz rowerzyści powinni pamiętać o odblaskach, dzięki którym kierowcy mają możliwość dostrzeżenia ich z większej odległości i uniknięcie ewentualnego wypadku.

Ograniczona widzialność, w związku z tym trudne warunki na drogach utrzymają się w południowej części Polski do przedpołudnia w poniedziałek. W ciągu najbliższych kilku dni zapowiadane jest także znaczne ochłodzenie.

Możliwe, iż lokalne mgły utrzymają się nieco dłużej niż o poniedziałkowego przedpołudnia. Z prognozy zagrożeń, jaką opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że istnieje możliwość rozszerzenia alertów.

Poniedziałek oraz wtorek w całej Polsce zapowiadają się dość pochmurnie, nigdzie nie powinno jednak padać. Możemy jednak spodziewać się spadku temperatury. Termometry wskażą od 5 stopni Celsjusza w województwie podlaskim oraz mazowieckim przez 7 st. C od województwa śląskiego po małopolskie do 12 st. C w wielkopolskim oraz na Ziemi Lubuskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Media podają zatrważającą wiadomość. Nie żyje legenda telewizji. ”Odszedł tego ranka we własnym domu”

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Nad południową częścią Norwegii pojawił się już zimny niż, który już niedługo doprowadzi do ogromnego ochłodzenia we Francji i Niemczech. Obejmie on również Polskę.

Synoptyk Cumulusa poinformował Wirtualną Polskę, iż w ciągu tygodnia nad ranem, temperatury prawdopodobnie spadną poniżej 5 st. C. Mogą pojawić się nawet przygruntowe przymrozki. Najzimniejsze noce czekają mieszkańców Polski północno-wschodniej oraz przedgórza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsający raport WHO. Koronawirus na fermach norek nie przestaje mutować, wykryto 5 ognisk w Europie
  2. Takiego gola jeszcze nie widzieliście. Absurdalny samobój w hicie Ekstraklasy, Artur Boruc tylko patrzył
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  7. Specjalny bonus od ZUS. Już wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News