Kolejne groźne burze przejdą przez Polskę. IMGW wydało ostrzeżenie, w tych województwach będzie najgorzej

Kolejne groźne burze przejdą przez Polskę. IMGW wydało ostrzeżenie, w tych województwach będzie najgorzej Źródło: screen ventusky.com

IMGW wydało kilka ostrzeżeń na nadchodzące dni. Instytut ostrzega mieszkańców wielu rejonów naszego kraju przed kolejną falą niebezpiecznych burz.

IMGW wydało już pierwsze ostrzeżenia, które dotyczą zarówno soboty, jak i niedzieli. Niestety dla wielu osób, które na te dni zaplanowały jakiś wyjazd, nie mamy najlepszych informacji. W wielu rejonach kraju pojawią się silne burze, a także możliwe jest pojawienie się miejscowych opadów gradu.

Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące były pełne pogody w tak zwaną kratkę. Mieliśmy zarówno okresy prawdziwych upałów, które momentami były już trudne do zniesienia, jak oraz dni, kiedy przez deszcz i duże zachmurzenie, można było pomyśleć, że zaczęła się już jesień. Od początku wakacji nad naszym krajem przeszły również liczne burze oraz potężne wichury, które wywołały niemałe zniszczenia, a teraz IMGW ostrzega przed kolejnymi.

IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami

W przypadku prognozowanych ostrzeżeń, które obowiązywać będą w sobotę, to obejmują one aż 12 województw. Jedynie mieszkańcy województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podlaskiego nie zostaną nimi objęci. W pozostałych regionach wprowadzony zostanie I stopień zagrożenia przed burzami.

Spodziewane są opady deszczu, które lokalnie mogą nawet sięgnąć 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywów wiatru o prędkości nawet 90 kilometrów na godzinę. Na szczęście nie we wszystkich województwach spodziewane są opady gradu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Burze z gradem według prognoz mogą się pojawić lokalnie w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

W przypadku niedzieli sytuacja pogodowa nie ulegnie wielkiemu poprawieniu, ponieważ zarówno opady deszczu, jak i prędkość wiatru, będzie na bardzo zbliżonym poziomie, co dzień wcześniej, ale sam obszar występowania tego typu zjawisko pogodowych ulegnie znacznemu zmniejszeniu.

W tym dniu ostrzeżenie I stopnia przewidywane jest dla województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Niestety we wszystkich spodziewane są lokalne opady gradu.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej pies ośmieszał inne psy na spacerze. Wszystko się nagrało, popłaczecie się ze śmiechu
2. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście

Nie da się ukryć, że nadchodzący weekend, nie jest najlepszy na plenerowe wyjazdy, ale jeżeli ktoś mimo wszystko planuje w te dni swój wyjazd, to radzimy pilnie obserwować to, co się dzieje nad naszymi głowami, ponieważ pogoda ma to do siebie, że potrafi się diametralnie zmienić w mgnieniu oka.

  1. Matka zmusiła 14-letnią córkę, by poddała się operacji plastycznej. ”Brzydcy ludzie niczego nie osiągną”
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś PRZERAŻAJĄCEGO. Musiała interweniować policja
  3. Syn zarobił pierwsze pieniądze i obrzydliwie potraktował matkę. Jej ripostę zapamięta do końca życia
  4. Zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II wskazał miejsce. Chodzi o zaginioną w Watykanie 15-latkę
  5. Miał swoje niewolnice, wykorzystywał nawet 14-letnie dziewczyny. Nie żyje jeden z najbogatszych ludzi świata

źródło: TVN 24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu