Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert

Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert Źródło: Pixabay/AbelEscobar

IMGW planuje wydać pilne ostrzeżenia dla kilu regionów Polski. Pojawią się burze z gradem oraz intensywne opady deszczu. W poniedziałek alarmy osiągną nawet drugi stopień zagrożenia. W niektórych miejscach zrobi się bardzo niebezpiecznie.

IMGW planuje wydać pilne ostrzeżenia dla wielu rejonów Polski. Jeszcze dziś powrócą bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe. Już w poniedziałek alarmy osiągną drugi stopień zagrożenia. W wielu miejscach sytuacja może się zrobić bardzo niebezpieczna. Szczególnie narażeni będą mieszkańcy jednego z województw. 

IMGW ostrzega: powracają niebezpieczne zjawiska pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - jeszcze dziś czeka nas powrót niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Synoptycy prognozują, że w województwach zachodniopomorskim oraz opolskim pojawią się alerty przed burzami, z kolei w lubuskim i dolnośląskim - przed burzami z gradem. W trakcie wyładowań możemy się spodziewać opadów ok. 20-25 litrów na metr kwadratowy. Wiatr powieje w porywach do nawet 70 kilometrów na godzinę. 

Bardzo niebezpiecznie może się zrobić także w poniedziałek. Nowy tydzień rozpocznie się groźnie. Synoptycy IMGW zaplanowali wydać ostrzeżenia drugiego stopnia (pomarańczowy alert) przed silnym deszczem z burzami w województwie śląskim. Może tam spaść od 30 do 60 litrów na metr kwadratowy. 

Możliwe są również alerty pierwszego stopnia. Ostrzeżenia pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu mogą pojawić się w województwach: łódzkim, dolnośląskim i opolskim. Prognozowane opady to maksymalnie 40 litrów na metr kwadratowy. Ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami w województwie świętokrzyskim, a także małopolskim. Tam opady osiągną 30 litrów na metr kwadratowy, wiatr powieje z prędkością 70 kilometrów na godzinę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W poniedziałek mogą pojawić się także ostrzeżenia przed burzami z gradem w województwie mazowieckim. W trakcie wyładowań spadnie tam ok. 20-30 litrów na metr kwadratowy. Wiatr może osiągnąć nawet 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie pojawią się opady gradu. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje powstanie warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, które mogą powodować duże straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2. Rząd właśnie potwierdził. Wspaniałe wiadomości dla emerytów

3. Ważne oświadczenie rzecznika GIS. Obostrzenia mogą wrócić, ale nie wszystkie, zdradził które konkretnie

W wielu miejscach w kraju ponownie będą nam zagrażały niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Pamiętajmy, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych, a także by słuchać poleceń służb. Należy śledzić komunikaty oraz rozwój sytuacji pogodowej i spodziewać się utrudnień w codziennym funkcjonowaniu.

źródło: TVN24/IMGW

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już od jutra nadciąga gwałtowna zmiana. Polacy muszą się przygotować
  2. Dramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwo
  3. Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary
  4. Szykuje się rewolucja w 500 plus. Rodzice nie będą mogli wydawać pieniędzy w dowolny sposób
  5. W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób
  6. Dramat uwielbianego gwiazdora, jego żona straciła dziecko. Nie po raz pierwszy
  7. Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dość     
  8. Jest ważny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Oszustwo na ogromną skalę, sieć przed nim ostrzega
  9. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda

Źródło: TVN Meteo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News