Ilu synów ma Elżbieta II? Tylko jedna córka

Ilu synów ma Elżbieta II? Tylko jedna córka Źródło: Wikimedia Commons/NASA/Bill Ingalls

Ilu synów ma Elżbieta II? W mediach słyszymy tylko o następcy tronu, księciu Karolu. Jednak to nie jest jedyny syn królowej Elżbiety II i jej męża księcia Filipa. Mało kto jednak potrafi wymienić imiona pozostałych potomków władczyni Zjednoczonego Królestwa.

Ilu synów ma Elżbieta II? Cały świat niemal nieustannie mówi o następcy tronu, Karolu i jego rodzinie. Jednak nie jest to jedyne dziecko obecnie panującej Elżbiety II.

Elżbieta II i Filip są małżeństwem już od ponad 70 lat. Zakochali się w sobie gdy Elżbieta miała zaledwie 13 lat, a Filip 18. Choć związek ten nikomu nie przypadł do gustu i przysporzył wiele problemów rodzinie królewskiej, para wzięła ślub. Ceremonia odbyła się w listopadzie 1947. Rok później królewska para powitała na świecie pierwsze dziecko, syna Karola. 

Ilu synów ma Elżbieta II?

Karol jest pierworodnym synem Elżbiety II i księcia Filipa, jednak nie jedynym. Oprócz niego na świat przyszli książęta Andrzej, Edward, a także księżniczka Anna. Od początku królewskie dzieci wzbudzały wiele kontrowersji i zainteresowania mediów. Jednak z czasem uwaga tabloidów i Brytyjczyków skupiła się tylko na pierwszym w kolejce do tronu księciu Karolu i jego dwóch synach Williamie i Harrym. 

Wychowani na dworze królewskim 

Niedługo po Karolu na świat przyszła księżniczka Anna, jedna z najmniej lubianych osób w rodzinie królewskiej. A to za sprawą faktu, że Anna bardzo pilnuje swojej prywatności i rzadko pokazuje się publicznie. Można ją zobaczyć tylko na oficjalnych uroczystościach. Całe swoje życie poświęciła pracy charytatywnej i jeździe konnej. 

Następny na świat przyszedł Andrzej, który z kolei jest bardzo znany mediom. Przez lata nosił łatkę czarnej owcy rodziny, ponieważ nie bał się korzystać z uroków życia w królewskiej rodzinie. Jest ojcem Beatrycze i Eugenii, które - tak jak ojciec - lubiły używać życia i korzystać z luksusu.

Czwartym i ostatnim dzieckiem Elżbiety II jest Edward. Od najmłodszych lat był zafascynowany telewizją i aktorstwem. Nie mógł niestety zostać aktorem, dlatego też zainwestował w wytwórnię telewizyjną i obecnie poświęca jej cały swój wolny czas. Ma dwójkę dzieci, które na życzenie rodziców nie otrzymają tytułów przysługującym im w związku z protokołem.

Źródło: VIVA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News