Ile zarabia Robert Lewandowski 2019? Zbija kokosy na piłce

Ile zarabia Robert Lewandowski 2019? Zbija kokosy na piłce Źródło: wikipedia

Ile zarabia Robert Lewandowski? Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium znalazł się na liście 40 najbogatszych Polaków w rankingu pisma "Wprost". Jak pokaźny tak na prawdę jest majątek słynnego sportowca?

Ile zarabia Robert Lewandowski? Jest w rankingu najbogatszych Polaków, zatem już wiadomo, że mowa jest o kwotach, których przeciętny Kowalski nigdy nie zobaczy. Według najnowszych doniesień, majątek piłkarza wyceniany jest na bagatela 353 miliony złotych. Dzięki temu celebryta plasuje się na 13. miejscu w rankingu 40 najbogatszych Polaków. 

Ile zarabia Robert Lewandowski? Zbija kokosy na piłce

Napastnik prestiżowego klubu, Bayern Monachium, inkasuje co najmniej 15 milionów euro rocznie, w ramach kontraktu, który podpisał z klubem. Robert dostaje również sporo propozycji do udziału w kampaniach reklamowych oraz prowadzi własne biznesy, zatem jego majątek na pewno jest imponujący i niejednego przyprawiłby o zawrót głowy. 

Robert Lewandowski zarobki

Ile zarabia Robert Lewandowski? Zgodnie z kontraktem, ma zagwarantowane różne premie pieniężne, raz po raz zasilające jego konto. Konkretne sumy wpisano za mistrzostwo Niemiec, za Ligę Mistrzów oraz tytułu indywidualnego: króla strzelców Bundesligi czy Złotą Piłkę. W najjaśniejszym scenariuszu, Lewy może zainkasować nawet 23 miliony euro rocznie. Przeliczając na polskie warunki, było by to prawie 100 milionów złotych.

Piłkarz nie utrzymuje się jednak wyłącznie z piłki. Robert nie skończył nawet 30 lat, a już ma kilka dobrych biznesów. Zadecydował się ulokować spore sumy pieniędzy w nieruchomościach, restaurację na wodzie, apartamenty czy start-upy. Pieniądze przynosi mu również udział w reklamach wielu znanych marek, takich jak Huawei, Gilette, Coca-Cola, Vistula czy Head&Shoulders. To nie koniec jego inwestycji, założył dom mediowy RL Media, agencję Stor9_ oraz wszedł we współpracę ze znanym producentem, Donatanem

Polskie realia sportowców

Między Lewandowskim, a jego kolegami po fachu, jest ogromna przepaść. Pod lupę możemy wziąć najlepiej zarabiającego piłkarza w rodzimej Ekstraklasie, Artura Jędrzejczyka grającego pod banderą Legii Warszawa. Otóż za sezon legionista inkasuje bagatela 800 tysięcy euro. Takie sumy Lewandowski zarabia grając w Bayernie niecałe dwa tygodnie. 

Źródło: Gol24

Następny artykuł